Kefeni son bir kez aralayınca...

Ölen ağabeyinin cesedini morgdan aldı, son bir kez görmek için kefeni aralayınca korku filmini yaşadı.

20.01.2011 - 16:41

Kefeni son bir kez aralayınca...

İstanbul Eğitim Araştırma Hastanesi'nin 20 yıllık Morg Görevlisi Ahmet Akkuş, morgda bir aydır bekleyen bir kız bebeğinin cesedi ile huzurevinde kalan bir kadının kesilen sol bacağını önceki gün ölen İsmet Aydemirdir'in kefenin içine koydu.

Tabutuna bir bebek cesedi ve bir kesik bacak bırakılan İsmet Aydemirdir'in kardeşi Oruç Aydemirdir, yaşanları anlattı:

"Ağabeyim vefat etti, morga geldik. Morg görevlisi bizi dışarı çıkardı. Aradan 15 dakika falan geçti. Ben camdan ağabeyimi görmek istedim. Görevlinin elinde bir bebek cesedi gördüm. Görevliye ne olduğunu sordum. Bunun ayrı bir şey olduğunu söyledi ve morga doğru götürdü.

Cenazemizi yıkadıktan sonra morga koyduk ve gittik. Biz gece rahat uyuyamadık. Diğer ağabeylerime ve enişteme durumu anlattım. Sabah cenazemizi almadan açıp görmek istedik. Açtık ve içerisinde bir kesik bacak gördük.

Ağabeyimin iki bacağının arasında bir bebek gördük. Ağabeyimin bacağı şekerden dolayı 1.5 ay önce kesildi ve Halkalı mezarlığına gömdük. Ağabeyimde şeker vardı ve rahatsızlığından dolayı vefat etti.

Morg görevlisinin hareketlerinden şüphelendik. Bize bir şey söylenmedi. Sabah buranın müdürü olduğunu söyleyen biri geldi ve bebeğin kimin olduğunu sordu. Ağabeyimin bacağı dizaltından kesilmişti. Cenazeye konulanın ise dizüstü kesilmişti ve kadın bacağıydı. Aynı kefene sarılmış bir bebek cesedi ve bacak bulduk. Şok yaşadık. Olayı hemen polise bildirdik."

Polis ekipleri morgda yaptıkları incelemede kadın bacağının Seniha Çetin isminde huzurevinde kalan bir kadına ait olduğunu, iki bacak arasına duran bebeğin de 7 aylıkken ölü doğduğu ve bir aydır morgda beklediğini tespit etti.

Ailesi belirlenen bebek, ölüm sebebinin ve DNA tespiti için Adli Tıp Kurumu'na gönderilecek. Ölü olarak doğduğu hastane kayıtlarında da bulunan 1 aylık bebeğin annesinin de ifadesi alınacak.

Morg görevlisi Ahmet Akkuş, hastaneye gelen Cumhuriyet Savcısı'nın ifadesini almasının ardından polis ekiplerince gözaltına alındı.

Akkuş, sorgusunda "Bebeği uzun süredir kimse almaya gelmedi. Bacak da kimsesiz bir kadınındı. Burada beklemesin diye böyle yaptım" diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...