Sentetik uyuşturucuyu kekik sanıp mangala döktüler: 1 ölü

İstanbul'da ev sahibinin bahçesinde bulduğu sentetik uyuşturucuyu kekik sanıp, mangalda pişirdiği ete koyması sonucu 10 kişi zehirlendi. Zehirlenenlerden biri hayatını kaybetti.

Haberler - ntv.com.tr 22.03.2017 - 11:18 | Son Güncelleme : 22.03.2017 - 13:51

Sentetik uyuşturucuyu kekik sanıp mangala döktüler: 1 ölü

İstanbul Üsküdar'da mangalda yaptıkları etlerin üzerine kekik sandıkları sentetik uyuşturucuyu dökerek zehirlenen 10 kişiden biri hayatını kaybetti.

Sabah gazetesinde yer alan habere göre, Yavuztürk Mahallesi'nde yaşayan Aysel K. ve eşi Cuma K., Ankara'dan gelen kardeşi ve diğer yakınları için mangal hazırlığına başladı.

Aysel K., bahçede çalı çırpı toplarken yerdeki bir poşet dikkatini çekti. İçi sentetik uyuşturucu dolu poşeti açan Aysel K., dağ kekiği sandığı uyuşturucu maddeyi bir kavanoza boşalttı.

Mangal için hazırladığı etleri de dağ kekiği sandığı sentetik uyuşturucu ile terbiyeledi. Ardından tüm eti mangalda pişirdi. Aysel K.'nin gelini Yeliz D. dışındaki herkes, üzerinde sentetik uyuşturucu olan etlerden yedi.

GARİP DAVRANMAYA BAŞLADILAR

Etten yiyen herkesin kısa bir süre sonra boş boş bakmaya ve garip davranmaya başladığını gören Yeliz D., "Başım dönüyor" diyen eşini hava almaya çıkardı.

Tekrar sofraya döndüğünde ise herkesin sabit durmakta zorlandığını ve anlamsız hareketlerde bulunduğunu fark etti. Yeliz D. hemen 112 Acil Servisi'ni aradı. Olay yerine gelen ambulanslar zehirlenen Aysel K., Cuma K., Sare S., Erhan D., Bayram A., Hatice A., Serdar A., Nevzat A., Aysel A., Gürhan D.'yi hemen çevre hastanelere götürdü.

ENİŞTE HAYATINI KAYBETTİ

Uyuşturucu madde nedeniyle zehirlenen aile fertlerinden 55 yaşındaki enişte Bayram A. hayatını kaybetti.

Aysel K. ifadesinde "Herkes teker teker bayılınca anladım ki poşetten kavanoza dağ kekiği sanarak boşalttığım şey bizi bu hale getirdi. Hemen mutfağın penceresinden tüm kavanozu attım. Sonra ben de kendimi kaybettim. Bahçeme o poşeti kim koydu bilmiyorum" dedi.

POLİS DEVREDE

Polis de bahçeye poşet içindeki uyuşturucu maddeyi kim ya da kimlerin attığını belirlemek için çalışma başlattı.

Sayfa Yükleniyor...