İlçe merkezinde Erek Mahallesi'nde oturan Mehmet ve Emine Çördük çiftinin 5 çocuğundan en küçüğü Necip Fazıl Kısakürek İlköğretim Okulu 3’üncü sınıf öğrenci Ali Emre Çördük, 8 gün önce akşam saatlerinde evine dönmeyince ailesi tarafından aranmaya başlandı. Aramalar sonuç vermeyince durum polise bildirdi. Polis ekipleri yapılan arama çalışmaları Ali Emre Çördük’ün izine rastlayamadı. Sabah saatlerinde yeniden başlatılan çalışma kapsamında mahalle kenarından geçen Kelkit Çayı kıyısında elbise ve ayakkabı bulundu. Bulunan elbise ve ayakkabının Ali Emre Çördük’e ait olduğu belirlendi. Ardından Kelkit çayında Afet ve Acil Müdürlüğü (AFAD) ekiplerince çalışma başlatıldı. Erbaa Belediyesi itfaiye ekiplerinin de destek verdiği çalışmalar kapsamında talihsiz çocuğun izine rastlanamadı. Çalışmaların 8’inci günü arama çalışmalarına Samsun İl Emniyet Müdürlüğü Sualtı Grup Amirliği'ne bağlı 8 kişilik ekip de katıldı. Ekipler sabah saatlerinden itibaren Kelkit Çayı'nda arama çalışmalarına başladı.

OĞLUNUN BULUNMASINI BEKLİYOR

Arama çalışmalarını yakınları ile birlikte takip eden acılı anne Emine Çördük, çay kenarında oğlunun bulunmasını bekliyor. Büyük üzüntü içerisinde çalışmaları izleyen anne Emine Çördük, oğlunun 8 gündür oğlunun bulunmasını beklediklerini belirterek, şöyle dedi;

"Arama çalışmalarına sabah geliyor, akşam gidiyoruz. Biz de burada bekliyoruz. Kaybolduğu günün ertesi günü doğum gününü kutlayacaktık, 10 yaşına girecekti. Biz zaten canlı bulunmasını beklemiyoruz, sadece ölüsünü istiyoruz. Bir mezarı olsun, gözümüz görsün bu kadar."