Kelkit’te çatışma: 3 PKK’lı öldürüldü

Gümüşhane'nin Kelkit ilçesi kırsalında güvenlik güçleri ile teröristler arasında çıkan çatışmada 2 terörist öldürüldü, 1 terörist yaralı yakalandı.

22.06.2010 - 09:12

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde yer alan bilgi notunda, Gümüşhane'nin Kelkit kırsalında teröristlerle yapılan çatışma ile dün Diyarbakır'ın Silvan ilçesindeki jandarma karakoluna yapılan saldırı girişimiyle ilgili bilgiler yer aldı.

Bilgi notunda, şunlar kaydedildi:

''Gümüşhane- Kelkit kırsalında icra edilen faaliyet esnasında, 22 Haziran 2010 günü saat 00.20'de, bir grup bölücü terör örgütü mensubu ile sağlanan temas neticesinde biri sağ olmak üzere 3 terörist etkisiz hale getirilmiştir. Teröristlerle beraber 2 M-16 piyade tüfeği ve 1 tabanca ele geçirilmiştir. Bölgede çatışma devam etmektedir."

Gümüşhane Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada da, Kelkit Karaçayır köyü kırsalında, özel eğitimli güvenlik güçlerinin yaptığı operasyonda, 2 bölücü terör örgütü mensubunun etkisiz hale getirildiği, bir bölücü terör örgütü mensubunun ise sağ olarak ele geçirildiği anımsatılarak, ''Yapılan incelemelerde teröristlerden birinin sözde Erzurum eyalet koordinatör yardımcısı ve aynı zamanda sözde Bingöl Karadeniz açılım sorumlusu olduğu tespit edilmiştir'' denildi.

Açıklamada, bölgede operasyonların aralıksız devam ettiği kaydedildi.

Genelkurmay'ın bilgi notunda Diyarbakır'da yaşanan saldırıyla ilgili de açıklama yapıldı.

"Diyarbakır-Silvan'da Bağdere Jandarma Karakoluna, bir grup bölücü terör örgütü mensubu tarafından 21 Haziran 2010 günü saat 20.00'de, el bombası ve hafif silahlarla saldırı girişiminde bulunulmuştur. Ateşe derhal karşılık verilmesi üzerine çıkan çatışmada 1 er şehit olmuş, 1 astsubay, 1 er ve 3 vatandaşımız yaralanmıştır.

Olayda 5 terörist silahlarıyla birlikte etkisiz hale getirilmiştir. Yaralı personel tedavi altına alınmıştır'' denildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...