CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nu Maltepe Cezaevi'nde ziyaret etti.

Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler saat 10.50 civarında Maltepe Cezaevi'ne geldi.

Berberoğlu ile görüşen Kılıçdaroğlu'nun ziyareti yaklaşık 2 saat sürdü.

''MORALİ YERİNDE, ANILARINI YAZIYOR''

Ziyaretin ardından gazetecilere açıklama yapan Kılıçdaroğlu, morali yerinde olan Berberoğlu'nun anılarını yazdığını dile getirdi.

Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

"Gerçeği yerinde görmek, gerçekten acı verici. Adalet, saraylarda değil aslında. Üzerinde 'Adalet Sarayı' yazılan binalarda bugünkü koşullarda, üzülerek ifade edeyim, adalet dağıtılmıyor. Adaletin mahkum edildiğini, hapse atıldığını gördüm. Hiçbir günahı olmayan insanların, terörle uzaktan yakından hiçbir ilgisi olmayan insanların, haksız yere suçlanan insanların hapse atılması toplum vicdanında derin yaralar, acılar açar. Enis Bey, bu örneklerden birisi. Uzun yıllar gazetecilik yaptı, Türkiye'nin en büyük gazetelerinden birisinin genel yayın yönetmenliğini yaptı. Bütün gazeteci arkadaşlara selamları var, morali yerinde, anılarını yazıyor. Umarız adalet, yerini bulur ve kısa süre içerisinde tahliye olur. Alınan karar, çok ağır bir karar, hukukla bağdaşmayan bir karar, adaletle bağdaşmayan bir karar, toplum vicdanında derin yaralar açan bir karar. 'Adalet, ağır yürür, az yürür ama mutlaka hedefe varır' diye bir ifade var. Dolayısıyla biz de adaletin bir gün tecelli edeceğine inanıyoruz."

CHP Lideri, Enis Berberoğlu'nun MİT TIR'larının durdurulmasına ilişkin soruşturma kapsamında 14 Haziran'da tutuklanmasının ardından başlattığı "Adalet Yürüyüşü'nü dün sonuçlandırmıştı.