CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Kars Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlediği mitingde konuştu.

Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı:

Milleti değil, kendilerini düşündüler. 12 yıldır yandaşlarını düşündüler. Biz 'yuh' çekmeyelim. Sandığa gidelim, demokratik yollardan tepkimizi gösterelim. Güzel bir pankart var, 'parayla değil, gönüllü geldim' diyor. Ben onların nasıl miting meydanlarını doldurduklarını çok iyi biliyorum.

Hiçbir kardeşim, amcam, dayım köşeyi dönmedi. Saraylarda oturmadık. Sizler nasıl yaşıyorsanız biz de aynen sizin gibi yaşıyoruz. O nedenle işsizliği ben bilirim, yoksulluğu ben bilirim ve ben söz verdim, bu ülkede yoksulluğu tarihe gömeceğim.

Et ve Balık Kurumu’nu yeniden yapılandıracağız. Adı Et ve Süt Kurumu olacak. Sadece ve sadece besicilerimize hizmet edecek. Kombina mı, elbette olacak. Nerede olacak, elbette Kars'ta olacak. Şeker fabrikasını niye kapatmayacağız. Hem şeker üreteceğiz hem şeker pancarı üreteceğiz hem besiciye yardımcı olacağız hem Türkiye'ye yardımcı olacağız. Köylü kazanacak, işçi kazanacak, esnaf kazanacak, Türkiye kazanacak, Kars kazanacak, herkes kazanacak. Sadece ve sadece hortumcular kaybedecek.

13 yılda su sorununu çözemediler. Bir de diyorlar ki 'Biz Amerika'da Kızılderililere su sorununu çözmek için yardım ettik.' Ya sen önce Kars'a gel, bırak Amerika'yı. İnsanların çeşmelerinden su aksın. Hangi yüzyıldayız.

Eğer şikayet ediyorsa 'ben çocuğuma iş istiyorum' diyorsa atama bekleyen öğretmen 'ben öğretmen olarak atanmak istiyorum' diyorsa diz boyu yoksulluk var, 'yoksulluğa çare istiyoruz' diyorsan adres belli Serhat şehri Kars, Atatürk'ün partisi Cumhuriyet Halk Partisi."