Kemal Kılıçdaroğlu'dan Aziz Kocaoğlu açıklaması

Cumhuriyet Halk Partisi'nde "İzmir sıkıntısı" sürüyor. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, "aday adaylığı" için başvuru yaptı. Parti yönetimi ise, İzmir için, bir süre daha çalışma yapılması yönünde karar aldı. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'dan da, Aziz Kocaoğlu'yla ilgili değerlendirme geldi.

NTV Haber 17.01.2019 - 20:18

Kemal Kılıçdaroğlu'dan Aziz Kocaoğlu açıklaması

Chp'de İzmir belirsizliği devam ediyor. Son hamle İzmir Büyüksehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'dan gelmişti.

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşen Kocaoğlu "Sorumluluktan kaçmam" diyerek yeniden aday olma isteğini dile getirmişti.

Kılıçdaroğlu'ndan o görüşmeye ilişkin ilk değerlendirme de geldi. Kılıçdaroğlu, "Bizim Büyükşehir Belediye başkanımız geldi görüştük. ‘tekrar aday olmak istediğini’ söyledi. Ben de tabi aday adayı olabilirsiniz herhangi bir sorun yok burada. Niçin tekrar aday olmak istediğinin gerekçelerini bana ifade etti. Sonra teşekkür ettik ayrıldı." dedi.
İnternet medyasının temsilcileriyle bir araya gelen Kılıçdaroğlu, "Kocaoğlu'nun daha önce "aday olmayacağım" dediğini hatırlattı. Kocaooğlu'nun adaylık için ismi geçen diğer kişilerle ilgili itirazını kendisine iletmediğini de söyledi.

Edinilen bilgiye göre Kılıçdaroğlu, Kocaoğlu'nun adaylığına sıcak bakmıyor.

CHP de Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer'in hala güçlü adaylar arasında olduğu belirtiliyor. CHP’de İzmir düğümünün çözülmesi için parti yönetiminin çalışamları sürüyor. Kemal Kılıçdaroğlu’nun teşkilat ve milletvekileri ile görüşmesinin ardından, öne çıkan ismi Parti Meclisi onayına sunacağı belirtiliyor.

Sayfa Yükleniyor...