Yalova’da partisinin düzenlediği mitinge katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Burası Mustafa Kemal Atatürk’ün uzun süre kaldığı benim dediği Yalova’dayız. Önümüzde bir süreç var. 7 Haziran’da sandığa gideceğiz. Beraber çalışacağız. Omuz omuza, 7 Haziran’da hep birlikte sandığa gideceğiz. Ben de sizin için çalışacağım. Sandığa giderken, seçimlere giderken CHP’ye oy varmış bir kişiyi ikna edeceksiniz. 2002’de iktidara geldiler. O gün doğan çocuk, 13 yaşında oldu. O günden bugüne ne oldu. Muhtar kardeşlerim. 53 bin muhtarımız var. Muhtarlık seçimleri demokrasinin en güzel tecelli ettiği seçimlerdir. O kendisi çıkar, oyunu ister. Parti seçmez. Büyükşehirlerde köylerin tüzel kişilikleri alındı, muhtarlar yetkisiz hale getirildi. Size sahip çıkmak CHP’nin görevi. Muhtar kardeşim, eğer sen seçildin, gerçekten muteber bir kişi olmak istiyorsan, adresin CHP’dir. Muhtar kardeşlerimin bütün taleplerini yerine getireceğiz. Sizi halk seçti. Sizi yetkiyi parlamento verecek. Milletvekili seçilir, belediye başkanı seçilir maaş alır, SGK primlerini devlet öder. Muhtarlar ise kendisi öder. Sizi kim düşünüyor, CHP düşünüyor” dedi.

"BEN 4 YIL YETKİ İSTİYORUM"

Türkiye’de 17 milyon yoksul olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, “Ben 13 yıl falan istemiyorum. Ben 77 milyon yurttaşımdan sadece 4 yıl yetki istiyorum. Ben siyasal hırsı olan birisi değilim, ben köşeyi dönmek için siyasete girmedim. Ben sabahın 6’sında oğluma 'paraları sıfırladın mı?' demeyeceğim. Ben yoksul vatandaşlarımı düşünüyorum. CHP gelirse sosyal yardımlar kesilecekmiş. Neden keselim. Sosyal yardımları kesmeyi bırak, en az 2 katına çıkartacağım. 4 yıl yetki istiyorum. Göreceksiniz, kul hakkı ödenmeden nasıl ülke yönetilir, Ankara’daki beylere öğreteceğim. Bu ülkede aç insan kalmayacak. Bir emekliye bayramlarda birer maaş ikramiye vereceğim. Parayı nereden bulacaksın diyorlar. Birisi çıkıyor diyor ki, sayın Davutoğlu, efendim biz paraları doldurduk, Kılıçdaroğlu gelip dağıtacak. Maliye bakanı da diyor ki, efendim para yok ki hangi parayı yatıracak. Sözüm söz, bayramlarda emekliye bir maaş ikramiyelerini vallahi de billahi de vereceğim” diye konuştu.

Emeklinin ve işçinin yüzünün güleceğini dile getiren Kılıçdaroğlu, “Sanıyorlar ki emekli koşa koşa gidip, İsviçre bankalarında hesap açacak. Allah aşkına zaten ne veriyorsun ki, neyi yatıracak. Size sözüm söz, kaçak saraya akan bütün hortumları kesip emekliye vereceğim. Asgari ücreti bin 500 lira yapacağım. Nasıl yapacaksınız diyorlar. Asgari ücrete zam işçiye zulümdür diyor Ankara’daki bey. Şimdi seneden bir şey istiyorum. Ankara’daki bey ayda 14 bin lira alırken zulüm olmuyor da, bin 500 lirayı işçime verince mi zulüm oluyor. Sen git bin 500 lira için oyunu CHP’ye ver. Yandaşa kaynak var, kaçak saraya kaynak var, Suriyeli kardeşlerimize kaynak var, emekliye gelince kaynak yok. O zaman sende 7 Haziran’da sana oy yok diyeceksin. Ankara’da beyler oturuyor. O beylerin hiçbirisinin vatandaşın sorunuyla ilgili yok. Sanıyorlar ki işsizlik diye bir şey yok, emeklinin durumu çok iyi, taşeron işçisinin durumu çok. Haberleri yok Türkiye’den kendileri düşündükleri için. Şunu unutmayın, Davutoğlu kendisi için, Kılıçdaroğlu halk için çalışır” şeklinde konuştu.

"MUHARREM İNCE'Yİ BAŞKA İLLERDE GÖREVLENDİRİYORUM”

Türkiye’de mağdur edebiyatına son vereceklerini ifade eden Kılıçdaroğlu, “Muharrem İnce neden Yalova’da değil diye şikayet ediyorlar. Muharrem İnce’yi başka illerde de görevlendiriyorum. Kim için çalışıyor, Türkiye için, vatandaş için çalışıyor. Öyle bir milletvekili yetiştirdik ki, sadece Yalova için değil Türkiye için çalışıyor diye gurur duyun onunla. Yalova’nın ödediği vergiler bir yana, yapılan hizmetler bir kaçak saray kadar bile değil. 13 yıldır görev yaptınız ama sorunları çözmediniz diyeceksiniz. Türkiye’de adaletli bir düzen getireceğim" ifadelerini kullandı.

"HİÇ KİMSE ASILMAYACAK"

"Sözüm söz, CHP iktidarına mağdur edebiyatı yaşanmayacak" diye konuşan Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu: "Kılıçdaroğlu olduğu sürece bu ülkede hiç kimse asılmayacak. Biz yoksulu düşünüyoruz, onlar köşeyi dönmeyi düşünüyorlar. Artık bu mağduriyet oyunu yeter: 13 yıldır saraylarda oturuyorlar, en pahalı arabalar. Halen mağduruz diyorlar. Bırakın böyle mağduriyeti biraz da vatandaş yaşasın. Yaşanabilir ülkenin adımlarını hep birlikte atacağız.”

Konuşmanın ardından Yalova milletvekili adaylarıyla halkı selamlayan Kılıçdaroğlu, Bursa mitingi için Yalova’dan ayrıldı.