Kenan Evren Caddesi’nin adı değişti

Manisa'nın Saruhanlı ilçesine bağlı Nuriye beldesinde, ''Kenan Evren'' adını taşıyan caddenin ismi, belediye meclisi kararıyla ''Gazeteci Hasan Tahsin'' olarak değiştirildi.

Anadolu Ajansı 28.01.2011 - 16:30

Manisa'nın Saruhanlı ilçesine bağlı Nuriye Belde Başkanı Hasan Karapehlivan, 12 Eylül 1980 askeri müdahalesinden sonra askeri yönetim tarafından belediye başkanlığına atama yapılmasının ardından beldedeki bir caddeye ''Kenan Evren'' isminin verildiğini belirtti.

Caddenin 30 yıldan beri bu ismi taşıdığını, ancak son dönemde belde halkından söz konusu ismin değiştirilmesi yönünde istekler geldiğini dile getiren Karapehlivan, ''Ben de belediye başkanı olarak, 'demokraside darbe' olmaz mantığıyla halkın talebini meclis gündemine taşıdım ve üyelerin onayına sundum.

Meclis üyelerimizin tamamı bu ismin değiştirilmesi yönünde oy kullandı ve caddenin yeni ismi 'Gazeteci Hasan Tahsin' olarak değiştirildi'' dedi.

Karapehlivan, isim değişikliği kararının hemen ardından eski tabelayı kaldırarak, yerine üzerinde 15 Mayıs 1919'da Yunan işgal güçlerine karşı İzmir'de ilk kurşunu sıkan Gazeteci Hasan Tahsin'in bir fotoğrafının da yer aldığı yeni isim tabelasını yerleştirdiklerini sözlerine ekledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...