Kenan Evren'in eski villasının yerine yapılan bina 22 milyon TL'ye satışta

Muğla Marmaris'te Kenan Evren'in eski villasının yerine yaptırılan villa, 22 milyon liraya satışa çıkarıldı. Yapının kaba inşaat halinde olduğunu belirten emlakçılar, “Bu fiyata ada alınır” diye konuştu.

DHA 05.11.2018 - 12:29 | Son Güncelleme : 05.11.2018 - 12:30

Kenan Evren'in eski villasının yerine yapılan bina 22 milyon TL'ye satışta

12 Eylül askeri darbesinin mimiraı, eski cumhurbaşkanı Kenan Evren, Muğla’nın Marmaris ilçesindeki villasının arsasını görevde olduğu 1986 yılında metrekaresine 35 lira ödeyerek satın aldı.

1990 yılında denize nazır arazisine bir villa yaptırmaya karar veren Evren, bir yıl sonra ise 1'i kot altında kalan 3 katlı, 6 odası ve 2 salonu bulunan villasına yerleşti.

Kenan Evren, cumhurbaşkanlığı görevinin ardından 16 yıl boyunca burada yaşadı, pekçok ünlü ziyaretçiyi ağırladı.

Kenan Evren, villasından ve Marmaris'ten 2007 yılının Mart ayında, rahatsızlandığı için ayrıldı.

975 bin euro’ya satışa çıkartılan villa için istenen rakam 450 bin euroya indirildi.

Kenan Evren'in ölümününün ardından fiyatı daha da düşürülen 1000 metrekarelik arsadaki villa Şubat 2016'da İstanbullu işadamı Recep Ayhan'a, tapu kayıtlarına göre 900 bin liraya satıldı.

Kentsel dönüşüm başvurusu yapan işadamı, aldığı evi yıktı, malikane inşaatına başladı. Ancak daha sonra kabası bitmiş inşaatı, İstanbul merkezli bir firmaya sattı. Firma, üzerinde kaba inşaat halinde bir yapı bulunan taşınmazı 22 milyon liraya satışa çıkardı.

“BU FİYATA ADA ALINIR"

Marmaris'in ilk emlakçılarından Mustafa Ünal, "Bu istenilen rakamlara, denize sıfır butik otel alınır. Hatta ada alabilirsiniz. Marmaris emlak piyasasına göre çok yüksek bir rakam" dedi.

İlçedeki diğer emlak sektörü temsilcileri de değil kabası bitmiş halinin, içi yapılı olsa bile bu fiyatın çok astronomik olduğunu öne sürdü.

Firma sahibi mimar Alihan İnci ise yaptığı açıklamada, şunları söyledi: "Bodrum'da bir lahmacun 80 lira. Marmaris'te bir porsiyon balık yanında içecek için 600 lira hesap ödedim. Bunlar pahalı değil de doğa harikası Marmaris'in en güzel yerlerinden birinde böylesine bir arazide böylesine güzel manzaraya sahip, alana istediğimiz fiyat mı pahalı geldi? Arap ülkelerindeki temaslarımızın sürdüğünü de bir kez daha hatırlatmak isterim. İnanıyorum ki buraya bu fiyata verecek müşteriyi bulacağız.”

İnci, talep edilmesi halinde 40 milyon lira karşılığında malikaneyi tamamlayıp teslim etmeyi taahhüt ettiklerini de sözlerine ekledi.

Sayfa Yükleniyor...