Kenan Evren’in ismi değiştirildi

Malatya’da bulunan “Kenan Evren İlköğretim Okulu”nun adının değiştirilmesi kararı alındı.

05.11.2009 - 14:03

Kenan Evren’in ismi değiştirildi

Malatya İl Genel Meclisi, Topsöğüt beldesindeki ''Kenan Evren İlköğretim Okulu''nun adının ''Şehit Murat Doğru İlköğretim Okulu'' olarak değiştirilmesine karar verdi.

Bugün yapılan İl Genel Meclisi Başkanı Naci Şavata başkanlığındaki toplantıda, AK Partili ve CHP'li meclis üyelerinin verdiği önergeyle Topsöğüt beldesindeki Kenan Evren İlköğretim Okulunun adının değiştirilmesi istendi.

Öneriyi görüşen meclis üyeleri, oybirliğiyle okulun adının Türk Silahlı Kuvvetlerinin, 28 Şubat 2008'de PKK'ya karşı Irak'ın kuzeyinde yürüttüğü harekatta şehit olan Piyade Uzman Onbaşı Murat Doğru olarak değiştirilmesini kararlaştırdı.

Kararın ardından söz alan Murat Doğru’nun ablası Ayten Doğru, kardeşinin adının bir okula verilmesinin ailesini onurlandırdığını belirterek, teşekkür etti.

Doğru, “Kardeşim Kuzey Irak'a yapılan Güneş Operasyonu sırasında keskin nişancı olarak görev aldı ve birçok PKK'lıyı öldürdü. Kardeşim operasyonun 3'üncü günü vurularak şehit düştü. Şimdi isminin bir ilköğretim okulunda yaşatılması ailece bizi çok memnun etti” diye konuştu.

Okuldaki öğrencilerin pek çoğu Kenan Evren’in kim olduğunu bilmezken karar gereği tabela değişikliği önümüzdeki günlerde yapılacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...