İlişkili Haberler

Milli Motosikletçi Kenan Sofuoğlu, FETÖ'nün geçmiş yıllarda kendisinden para istediğini belirterek, "FETÖ benden çok fazla gelip, para istiyordu. Ben ihtiyaç sahiplerine verirken, bunların benden para istemesi beni çok üzüyordu" dedi.

Sofuoğlu, yaptığı açıklamada, FETÖ'nün zamanında bulaşmadığı yer kalmadığını belirterek, örgütün ne olduğunu anladığında da mesafe koyduğunu ifade etti.

FETÖ'nün kendisinden para istediği dönemlerde çevresindeki güvendiği insanlara danıştığını anlatan Sofuoğlu, şunları söyledi:

"Benim yaşadığım bölgede çok güvendiğim insanlar var. Ben onlara danıştığımda onlar bana 'aman uzak dur, yanaşma paranı ihtiyaç sahiplerine ver gitsin' dediler. Bu durumda cemaatin benden para istemesi beni çok kırmıştı. Benden para istemek için Almanya ve İngiltere'den geldiler. O zaman yıllık 1,5 milyon lira civarında para geliyordu. Paraları sessizce ihtiyaç sahiplerine dağıtıyordum. FETÖ benden çok fazla gelip, para istiyordu.Ben ihtiyaç sahiplerine verirken, bunların benden para istemesi beni çok üzüyordu."

"HERKES NE OLDUĞUNU GÖRDÜ"

Sofuoğlu,herkesin tarafı belli olmaya başlayınca kendisinin de onlardan uzaklaştığını vurgulayarak, "O dönemde bunların ne olduklarını, bırakın beni Türkiye'deki en yüksek kurumlardaki insanlar bile bilmiyordu. Gün itibarıyla bunların ne olduğunu herkes gördü. Onların yapmak istediklerinden ülkemiz alnının akıyla çıkmayı başardı" dedi.