Keneden 2 ölüm daha

Yozgat, Karabük ve Tokat'ta gerçekleşen 5 ölümün ardından bugün de Tokat'ta kenenin ısırdığı 2 kişi yaşamını yitirdi.

Haberler 25.05.2009 - 09:49

Keneden 2 ölüm daha

Tokat'ın Artova ilçesinde yaşayan 74 yaşındaki Himmet Koç, kene tarafından ısırıldı.


Rahatsızlanan Koç, ilçedeki ve Tokat'taki muayenenin ardından sağlık durumunun ağırlaşması üzerine Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne sevk edildi.

Burada Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) Hastalığı kuşkusuyla tedavi gören Himmet Koç, gece saatlerinde yaşamını yitirdi.

Tokat'ın Zile ilçesinden Sivas'a sevk edilen 54 yaşındaki İ.D. de bugün sabah aynı hastanede hayatını kaybetti.

İ.D'nin cenazesi, hastane morgundaki ilaçlama işlemlerinin ardından özel bir minibüse konularak ailesinin yaşadığı Zile ilçesine bağlı Üçkaya köyüne gönderildi.

Cenazeyi teslim alan yakınlarının, araç içinde maske ve eldiven taktıkları görüldü.

İ.D'nin yeğeni Harun D, amcasının, göğsüne yapışan keneyi kendisinin çıkardığını, hastalıktan şüphelenince hastaneye giderek tahlil yaptırdığını, sonuçların negatif çıktığını söyledi.

Geçtiğimiz hafta cuma ve cumartesi günleri Tokat, Yozgat ve Karabük'te kenenin ısırdığı 5 kişi hastanelerde hayatını kaybetmişti.

Geçen yıl kene ısırması sonucu Türkiye'de 63 kişi yaşamını yitirmişti.

ER MEYDANI İLAÇLANACAK
Bu arada, Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, kenelere karşı Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin yapıldığı Sarayiçi mevkisindeki Er Meydanı'nın haziran ayı içinde ilaçlanacağını duyurdu.

Stadyum, güreş sahası, kenelerin yaşayabileceği nehir kenarları, parklar ve piknik alanlarında keneye karşı ilaçlama çalışmaları yapılacak.

Sayfa Yükleniyor...