Keneden iki ölüm daha

Samsun'da kenenin ısırdığı 44 yaşındaki kadın, hastanede yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Yogat'ta da 57 yaşındaki bir başka kadın aynı nedenle hayatını keybetti.

Haberler 11.06.2009 - 18:06

Keneden iki ölüm daha

Samsun'un Vezirköprü ilçesine bağlı bir köyde yaşayan 44 yaşındaki Ayşe Keskin'i dört gün önce kene ısırdı.

Ondokuzmayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi altına alınan Ayşe Keskin'e Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığı teşhisi konuldu.

44 yaşındaki kadın, hastanede yapılan tedaviye rağmen yaşamını yitirdi.

YOZGAT'TA DA BİR ÖLÜM
Yozgat'ın Saraykent ilçesinde,evinin bahçesinde çalışırken kenenin ısırdığı 8 çocuk annesi 57 yaşındaki kadın, Kırım Kongo Kanamalı Ateşi Hastalığı şüphesiyle kaldırıldığı Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hayatını kaybetti.

G.T. (57), bahçesinde çalışırken kendisini ısıran keneyi 6 gün sonra fark ederek Saraykent Devlet Hastanesine başvurdu.

Yapılan ilk tetkik sonrasında önce Sorgun, daha sonra da Yozgat Devlet Hastanesine sevk edilen G.T., 7 gün önce KKKA Hastalığı şüphesiyle Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi.

Burada, 6 gündür tedavi gören kadın, kurtarılamadı. G.T'nin cenazesi Ankara'dan Yozgat'ın Saraykent ilçesine getirilerek, toprağa verildi.

Dün Amasya'nın Merzifon ilçesinden KKKA şüphesiyle OMÜ Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edilen bir hasta hayatını kaybetmişti.

Tokat'ta kene tarafından ısırılan 14 yaşındaki bir çocuk da bugün Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne sevk edildi.

Sayfa Yükleniyor...