Kentucky oyuncularını kaybediyor

NCAA’de çeyrek finalde veda eden Kentucky Üniversitesi, ilk 5'te oynayan tüm oyuncularını kaybediyor. John Wall ve Demarcus Cousins gibi yıldız adayları, 2010 NBA draftına gireceklerini açıkladılar.

Haberler - Ntvspor 09.04.2010 - 13:18

Kentucky oyuncularını kaybediyor

NCAA’de sezonun bitmesiyle birlikte, erken profesyonel olma kararı alıp NBA draftına girecek oyuncular da yavaş yavaş belli olmaya başladı.

NCAA’e çeyrek finalde veda eden Kentucky Üniversitesi'nden beş oyuncu, önümüzdeki sezon okula devam etmek yerine NBA draftına gireceklerini açıkladılar.

Buna göre oyun kurucu John Wall, pivot Demarcus Cousins ve forvet Patrick Patterson bir menajerle anlaşarak, seneye okula dönme ihtimallerini sıfırladılar. John Wall ve Demarcus Cousins'in draftın ilk beş sırasından seçilmelerine kesin gözüyle bakılırken, Patrick Patterson'ın da ilk 15 sıranın altına düşmesi beklenmiyor.

Kentucky'de oyun kurucu Eric Bledsoe ve pivot Daniel Orton ise drafta katılmaya karar verdikleri halde henüz bir menajer ile anlaşmadı. Bu durumda her iki oyuncunun da, resmi olarak draft başvurusu yapabilecekleri son gün olan 25 nisana kadar fikirlerini değiştirme şansları bulunuyor. Ancak ilk turda seçilebilecek isimler olarak gösterilen Bledsoe ve Orton'ın da, kısa süre içinde bir menajer tutup erken profesyonel olmaları bekleniyor.

Sayfa Yükleniyor...