Kerem Görsev 2010 yılında Theraphy ismi ile yayınlanan albümüyle aynı ismi taşıyan turneye başladı. Bütün bestelerin Kerem Görsev'e ait olduğu, Londra'daki Abbey Road stüdyolarında, Londra Filarmoni Orkestrası eşliğinde kaydedilip yayınlanan ve 'Türkiye'de bir seferde en çok satılan caz albümü' ünvanına sahip Therapy isimli albümün turnesi 2 Mart'ta İstanbul Cemal Reşit Rey Konser Salonundaki ilk konser ile başladı.

Diana Krall, Paul Mccartney gibi müzisyenlerle çalışan, Grammy ödüllü çok iyi bir piyanist ve orkestra şefi olan Alan Broadbent albüm kaydından sonra turnede Cemal Reşit Rey İstanbul Senfoni Orkestrasını yönetiyor. Saksofonda ise gene Grammy ödüllü, cazın efsaneleşmiş isimlerinden Ernie Watts var ve o da albümde olduğu gibi turnede de Kerem Görsev'i yalnız bırakmamış. Kerem Görsev Trio'nun değişmeyen elemanları Kağan Yıldız ve Ferit Odman da kontrabas ve davuldaki yerini almış.

Cemal Reşit Rey'deki genel provaya gittiğimizde oldukça neşeli olan Kerem Görsev ile turneden, bu harika ekipten, her şehirde onlara başka bir orkestranın eşlik edeceğinden bahsederken, turnenin sadece Theraphy albümündeki bestelerden değil, 10 gün sonra aynı ekip ile Prag'a gidip kaydetmeye başlayacakları 'Tribute to Bill Evans' isimli yeni albümün bestelerinden de oluştuğunu öğreniyoruz.

Başta Kerem Görsev olmak üzere Alan Broadbent, Ernie Watts, Kağan Yıldız ve Ferit Odman ile sohbet edip, konser niteliğindeki provayı izlemenin bizim için ne güzel bir şans olduğunu düşünüyoruz.

Turnenin diğer konser tarihleri:
4 Mart 2013 - İzmir / 20. Uluslararası İzmir Avrupa Caz Festivali AASSM Salonu - Saat: 20.30

7 Mart 2013 - Ankara / 16. Uluslararası Ankara Caz Festivali MEB Şura Salonu - Saat: 20.00

10 Mart 2013 İstanbul / Kanyon AVM Kerem Görsev Trio with Alan Broadbent & Ernie Watts - Saat: 14.00