Alınan bilgiye göre, 16 Haziran 2008 tarihinde Karataş ilçesine bağlı Sirkenli köyünde Berivan K'nin (5) tecavüz edilip iple boğulması olayına karıştıkları iddiasıyla tutuklu sanık S.K. (13) ve tutuksuz sanık R.M.K. (13) ile olaya karıştığı öne sürülen diğer tutuksuz sanıklar Türkan K. (39) ve Fatma K'nin (55) yargılaması sürerken, mahkeme heyetinin aldığı karar doğrultusunda köyde keşif yapıldı.

Adana 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nin bir üyesi, Cumhuriyet Savcısı, sanık ve müşteki avukatlarının hazır bulunduğu keşifte, Berivan K'nin yol kenarındaki cesedini ilk gören Dudu Kakilli'nin ifadesi alındı. Küçük kızın annesi Yıldız K. de keşif yapan heyetin sorularını yanıtladı.

Jandarmanın güvenlik önlemi altında sürdürülen keşfi, köy halkı yağmura rağmen cami minaresinden ve çevredeki binaların çatılarından izledikleri dikkati çekti.

Keşfi yapan hakimin, gözlem ve ifadelerle ilgili bilgileri kayıt altına alması sırasında ise küçük kızın yakınları ile sanık yakınları arasında zaman zaman gergin anlar yaşandı.

Adalet istediğini söyleyen anne Yıldız K., ''Kızım daha bir bebekti. Savunmasız küçücük birine nasıl kıyılır. Küçücük köyün içinde 4-5 tane evin ortasında kızım katledildi. İstanbul gibi bir yerde cinayet zanlısı yakalanıyor da küçücük köyde meydana gelen bir olayın faili nasıl yakalanamıyor? Kızımı öldüren katil zanlısı 2 yıldır aramızda geziyor'' dedi.

15’ER YIL HAPİS İSTENİYOR
Berivan K'nin öldürülmesiyle ilgili sanıklar Türkan K. ve Fatma K, ''cinayet'' suçlamasından ağırlaştırılmış müebbet hapis, küçük kıza tecavüz ettikleri iddia edilen S.K. ve R.M.K hakkında da ''cinsel istismar'' suçundan 15'er yıl hapis cezası istemiyle dava açılmıştı.

Yargılama devam ederken, mahkeme heyeti, tutuklu sanıklar Türkan K. ve Fatma K, ve R.M.K'nin, lehlerine ve aleyhlerine tüm delillerin toplanmış olması ve değiştirme ihtimallerinin bulunmaması nedeniyle tutuksuz yargılanmak üzere tahliye etmişti.

Bu arada, küçük kızın cesedinden elde edilen tırnak aralarındaki doku ve kan kalıntılarının, Ankara Adli Tıp Grup Başkanlığında yapılan incelenmesinde tutuksuz kadınlara ait olmadığı da belirlenmişti.