Keşif heyetine el yapımı patlayıcı atıldı

Adana'da uyuşturucu davası için keşif yapan mahkeme heyetine el yapımı patlayıcı atıldı. Çivi ve metallerle güçlendirilmiş el yapımı bombanın patlaması sonucu, heyette bulunan 2 memur hafif yaralandı, keşif aracında hasar meydana geldi.

DHA 17.10.2016 - 17:23

Keşif heyetine el yapımı patlayıcı atıldı

Adana 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen bir uyuşturucu davası için keşif heyeti, bugün öğle saatlerinde merkez Seyhan ilçesi Hürriyet Mahallesi'ne geldi.

Aralarında bir hakimin de bulunduğu heyet, keşif yapıp dönüş için Adalet Bakanlığı'na ait minibüse doğru hareket etti.

Bu sırada henüz kimliği saptanamayan kişi veya kişilerce heyetin üzerine doğru çivi ve metallerle güçlendirilmiş el yapımı bomba atıldı.

Bir avukatın patlayıcıyı görerek, 'Bomba' diye bağırması ardından heyettekiler sağa sola kaçıştı. Minibüse isabet eden el yapımı büyük bir gürültü ile patladı.

Keşif heyetinde yer alan zabıt katipleri Cumali Karayiğit ile Görkem Saitoğlu ayaklarından hafif yaralandı.

Yaralılar ve keşif heyeti Terörle Mücadele Şubesi'ne bağlı zırhlı araçlarla bölgeden uzaklaştırılarak Seyhan İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

Polis, duvarlarında bölücü terör örgütü liderinin resimleri ve HPG imzalı sloganlar bulunan sokaklarda geniş çaplı araştırma başlattı.

Adana Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, el yapımı patlayıcı atılan aracın yanına gelerek incelemelerde bulundu.

Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü ekiplerinin çalışmasının ardından hasar gören keşif aracı bölgeden götürüldü. Polis saldırıyı gerçekleştirenleri yakalamak için operasyonlarını sürdürüyor.

Sayfa Yükleniyor...