Kılıçdaroğlu: Keşke o acıyı benim ailem yaşasaydı

Artvin'deki programının ardından Ankara dönen Kılıçdaroğlu, havalimanında konvoyuna yapılan saldırıya ilişkin konuştu. Saldırıda bir askerin şehit olduğunu hatırlatan CHP lideri, "Keşke o şehit olmasaydı da aynı acıyı benim ailem yaşasaydı" dedi.

ntv.com.tr 25.08.2016 - 18:18 | Son Güncelleme : 25.08.2016 - 23:49

Kılıçdaroğlu: Keşke o acıyı benim ailem yaşasaydı

Artvin'de Şavşat'tan Ardanuç'a giderken konvoyu saldırıya uğrayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gecikmeli de olsa Ardanuç'a geldi.

Burada halka hitap eden Kılıçdaroğlu, "Bugün buraya zorlu bir yolculukla geldik. Ardanuç'a gelirken bir terör saldırısıyla karşı karşıya kaldık" dedi.

Saldırıyla ilgili kendisini en çok üzen şeyin bir askerin şehit olması olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, "Bir şehidimiz var, beni en çok üzen bu. Keşke hiç olmasaydı, o kurşunlar havaya atılmış olsaydı.Annenin babanın çocuğunu mezara koyması çok acıdır" diye konuştu.

CHP lideri, "Bu teröre karşı hepimiz dik ve onurlu koyacağız" dedi ve şöyle devam ettti: "Hiçbir programımızı iptal etmedik. Gideceğim ne olursa olsun gideceğim dedim. Vatandaşa söz verdim, ucunda ölümde olsa gideceğim dedim." 

"CANIMIZ MİLLETE FEDA OLSUN"

"Ne terör bizi yıldırır ne de başkaları" ifadesini kullanan Kılıçdaroğlu, "Bize cumhuriyet altın tabakta sunulmadı. Hiç kimse bize silah göstrecek tehdit edecek biz de vazgeçeceğiz! Vazgeçmeyeceğiz. Canımız bu millet uğruna feda olsun" diye konuştu.

"CERABLUS OPERASYONUNU DESTEKLİYORUZ"

TSK'nın Cerablus operasyona da destek veren Kılıçdaroğlu, "Şimdi bu IŞİD denen terör örgütüne dersini vermek için ordumuz Cerablus'a girdi, sonuna kadar arkasındayız, sonuna kadar destekliyoruz" ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu, "Şimdi bir de başımıza FETÖ belası çıktı" dedi ve olayın siyasi alanda takipçisi olacaklarını "Kimse unutmasın, o hakimleri savcıları oraya kimler yerleştirdi. Bu işin siyasi ayağını da ortaya çıkartacağız" sözleriyle anlattı.

"KEŞKE O ACIYI BENİM AİLEM YAŞASAYDI"

Kılıçdaroğlu, Artvin'in Şavşat ilçesindeki programın ardından Ankara'ya dönmek üzere askeri helikopter ile akşam saatlerinde Erzurum Havalimanı'na geldi.

Esenboğa Havalimanı'nda da gazetecilere açıklama yapan Kılıçdaroğlu, "Bizim bir görevimiz var; teröre karşı durmak vatandaşı korumak, vatandaşın haklarını savunmak... Terör kimden, nereden gelirse gelsin mücadele deceğiz" dedi.

Terörün kendilerini yıldıramayacağını belirten Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

"Yarın şehidimizin cenazesine katılacağız. Son derece üzgünüm. Keşke böyle bir olay olmasaydı. Bir canımız var o canımızı vatana vermeye hazırırız. Mehmetçiğimiz verdi, şehit oldu. Keşke o şehit olmasaydı da aynı acıyı ben yaşasaydım, benim ailem yaşasaydı. Bu acıdan son derece üzgünüm. Bİr şehidin olması beni son derece üzüyor."

Sayfa Yükleniyor...