Karabağlar'da öğretmenini bıçaklayarak öldüren H.K'nın babası C. K., olayla ilgili açıklamalarda bulundu.

Olay sonrası tutuklanan oğluyla görüştüğünü belirten baba C. K., oğlunun çok üzgün olduğunu ifade etti.

Oğlunun, öğretmenini yaralı sandığını ve ilk görüşmelerinde durumunu sorduğunu anlatan C. K., ''Oğlum öğretmeninin öldüğünü duyunca çok üzüldü. 'Keşke yapmasaydım' dedi. Efendi, saygılı bir çocuktu'' diye konuştu.

C. K., olay günü okul yönetiminin çağırması üzerine eşiyle okula gittiğin kaydederek, bir müdür yardımcısının kendisinin yanında oğluna hakaret etmeye başladığını öne sürdü.

Baba C. K., şiddet içerikli davranışlar gösterdiğini iddia ederek, oğlunun bu davranış karşısında psikolojisinin kötüleştiğini savundu.

Eşinin de olaydan dolayı büyük üzüntü içinde olduğunu, olaydan sonra eve girmekte zorlandıklarını ifade eden C. K., ''Öğretmenin ailesine başsağlığı diliyorum. Keşke bu olay olmasaydı. Keşke bizim aileden biri ölseydi, öğretmen yerine'' dedi.

MÜDÜR YARDIMCISINA SUÇ DUYURUSU
Ailenin avukatı Ömer Reşit Ayebe de olayın, bir müdür yardımcısının H.K'ya ailesinin yanında hakaret etmesi ve kitap fırlatmasından kaynaklandığını düşündüğünü dile getirerek, ''Okullarda çocuklara gerekli psikolojik desteğin sağlanmadığını, sonuçta öğretmenin de öğrencinin de şiddete dayalı eğitim sisteminin mağduru olduğunu'' savundu.

Ayebe, adliyeye giderek, ilgili müdür yardımcısı hakkında suç duyurusunda bulunduklarını bildirdi.

Karabağlar Eskiizmir semtindeki Nazire Merzeci Ortaokulu'nda 8. sınıf öğrencisi H.K (14), tartıştığı fen bilgisi öğretmeni Rabia Sevilay Durukan'ı (40) derste bıçaklamış, ağır yaralanan Durukan kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmiş, saldırıyı gerçekleştiren öğrenci tutuklanmıştı.