KESK'ten 1 günlük iş bırakma eylemi

KESK Başkanı Sami Evren konfederasyon olarak 22 Şubat’ta 26 Mayıs için aldıkları kararın gereğini yaptıklarını belirterek, bugün tam gün grevde olduklarını söyledi.

Anadolu Ajansı 26.05.2010 - 11:51

KESK'ten 1 günlük iş bırakma eylemi

İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi'ne gelen Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası'na (SES) bağlı kamu çalışanları, KESK Genel Başkanı Sami Evren'in de katılımıyla hastane bahçesinde yürüyüşe geçti. Tam gün iş bıraktıklarını ifade eden kamu çalışanları, sloganlar eşliğinde bahçedeki yürüyüşlerini sürdürdü.

Evren, eyleme ilişkin yaptığı açıklamada, 22 Şubat’ta TÜRK-İŞ, DİSK ve KAMU-SEN'le birlikte 26 Mayıs için genel eylem kararı alındığını hatırlatarak, o gün bu karar alınırken, olumsuzlukların kalkması durumunda, grevden vazgeçilebileceğinin açıklandığını söyledi.

O tarihten bu yana ne 4/C konusunda, ne de sendikal ve sosyal haklar konusunda bir gelişmenin kaydedildiğini savunan Evren, ''Biz 22 Şubat’ta 26 Mayıs için ne dediysek onun gereğini yapıyoruz ve bugün tam gün grevdeyiz'' dedi.

Asla geri adım atmayacaklarını ve kararlı davranırlarsa kazanacaklarını belirten Evren, kararsız tutumların sendikal harekete zarar vereceğini ve talep edilenden vazgeçildiği anlamına geleceğini söyledi.

Evren, genel grev kararını 1 saat çalışmama eylemine dönüştüren diğer konfederasyonlarla polemiğe girmek istemediklerine işaret ederek, diğer konfederasyonlardan eylemi 1 saat yapmaları teklifinin geldiğini, ancak bunu kabul etmediklerini anlattı.

Bu arada, KESK'e bağlı sendikalara üye kamu çalışanları, çeşitli kollardan yürüyüş yaparak, Çapa'daki Kızılay Kan Merkezi'nin önünde toplanıp, buradan basın açıklamasının yapılacağı Beyazıt Meydanı'na kadar yürüyecek.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...