Kevin Costner gündemden düşmüyor

Bir süre önce AKP'den 'demokratik açılıma destek veriyor' açıklaması gelmiş, bugün de MHP'li Oktay Vural bunu yalanlamıştı. Şimdilik son sözü yine AKP ve ilk açıklamanın sahibi söyledi.

07.10.2009 - 20:49

Kevin Costner gündemden düşmüyor

AKP Genel Başkan Yardımcısı Edibe Sözen, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural'ın, Costner ile ilgili iddialarını değerlendirdi.


Gazetecilerin sorusu üzerine, Kevin Costner'in Türkiye'de çalıştığı şirket aracılığı ile kendilerine ulaştığını belirten Sözen, ''Biz, Oktay Vural gibi Amerika'yı arayıp da bir bilgi temin etmedik'' dedi.

Bu konuyu 23 Eylül'de açıkladıklarını, organizasyon aracılığıyla kendilerine böyle bir bilgi geldiğini kaydeden Sözen, ''Biz kendimizi ulaşmadık. Onlar bize ulaştılar. Partimizde 'demokratik açılımla' ilgili bir çalışma olup olmadığını sordular. Biz de kendilerine bir kaç belge gönderdik. Yani biz aramadık, onlar aradılar. Sanatçı, burada çalışmış olduğu organizasyon şirketi aracılığıyla bize ulaştı. Biz, Oktay Vural gibi Amerika'yı arayıp da bir bilgi temin etmedik'' diye konuştu.

Sözen şu ifadeleri kullandı:

''... geçtiğimiz haftalarda yine Oktay Vural 'siz artisliğinizi yapın' tarzında bir açıklamada bulunmuştu. Bugün sanatçıyı yere göğe koyamıyor. Ben, bunun bir dönüşüm olduğunu, kendileri açısında sanatçıya değer verme noktasında mesafe kat ettiklerini düşünüyorum...

... Bizim kavramlarımızın içerisinde alçaklık, ihanet, hıyanet gibi küfre varan yaklaşımlar yok. Biz, Türkiye'nin geleceğini daha farklı kavramlarla ifade etmek istiyoruz. Bizim siyasetteki misyonumuzda bundan sonra hep bu olacak. Böylesi bir konuşma tarzı hiç bir zaman hiç bir şekilde Türk milletinin önünde cereyan etmeyecektir. Biz milletimizin de rencide olmayacağı ifadeleri seçiyoruz.''

"MAGAZİN BOYUTUYLA DEĞERLENDİRİLMESİN"
Bir gazetecinin, ''Kevin Costner dahil bazı kişilere sizden alınan belgelerin gönderildiği, Costner'in 'ben bu açılıma destek veriyorum' gibi ifade kullanmadığını belirtiliyor'' sözleri üzerine Sözen, ''Biz bunun geri dönüşümünün yapılıp yapılmadığını da öğrendik. Eline ulaşıp ulaşmadığını ve bu çerçevede değerlendirme yapıp yapmadığını sorduktan sonra 23 Eylül'de bir açıklama yapmıştık'' dedi.

Sözen, açıklamanın üzerinden 14 gün geçtiğini belirterek, ''Bu süreci sadece magazin boyutuyla alıp değerledirmenin, süreç açısından, Türkiye siyaseti açısından doğru olmadığını düşünüyorum'' dedi.

Bir gazetecinin, ''Bu konu, reklamda oynadığı şirketle bağdaştırılıyor'' sözleri üzerine Sözen, ''Ben sürece siyasi aktör olarak katılıyorum. Reklam boyutu şirketlerin işidir'' dedi.


  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...