KGM işçi alımı kuraları ne zaman, saat kaçta çekilecek? (2023 KGM işçi alımı kura sonuçları sorgulama)

Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) işçi alımı kura çekiminin ne zaman yapılacağı, başvuruda bulunan kişiler tarafından sorgulanıyor. KGM bünyesinde istihdam edecek 3 bin işçi alımı için kura tarihleri belli oldu. Peki, KGM işçi alımı kuraları ne zaman, saat kaçta çekilecek?

KGM işçi alımı kuraları ne zaman, saat kaçta çekilecek? (2023 KGM işçi alımı kura sonuçları sorgulama)

(KGM) işçi alımı kuraları için geri sayım başladı. Merkez ve taşra teşkilatında görev alacak 3 bin işçi alımı kura tarihleri merak ediliyor. Peki, KGM 3 bin işçi alımı kuraları ne zaman, saat kaçta çekilecek?

KGM ALIMI NE ZAMAN?

KGM işçi alımı kura çekimi için tarihler kurum tarafından açıklandı.

Buna göre; İl ve mesleklere göre ilan edilen kadro sayısı kadar asıl ve asıl sayının 3 katı kadar da yedek aday için kura ile yerleştirme işlemi, Noterler Birliği çekiliş programı ile noter huzurunda 30-31 Mayıs 2023 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

KGM işçi alımı kuraları ne zaman, saat kaçta çekilecek? (2023 KGM işçi alımı kura sonuçları sorgulama) - 1

KGM KURA SONUÇLARI NASIL SORGULANIR?

Kura sonuçları noter onayından sonra https://www.kgm.gov.tr/Sayfalar/KGM/SiteTr/Root/Duyurular.aspx​ internet adresinden ilan edilecektir.

İLLERE GÖRE KURA TARİHİ

Kura çekilişi illerin trafik koduna göre sıralı şekilde, her bir il ve meslek için ayrı ayrı kesintisiz kayıt altına alınarak yapılacaktır.

30 Mayıs 2023 (Salı) günü kura çekilişi yapılacak olan iller:
Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Isparta, Mersin, İstanbul, İzmir, Kars. (Kura çekilişi saat 10:00’da Adana ili ile başlayarak il trafik koduna göre sıra ile çekilecek olup, en son Kars ili için çekiliş yapılarak tamamlanacaktır.)

31 Mayıs 2023 (Çarşamba) günü kura çekilişi yapılacak olan iller:
Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Kahramanmaraş, Mardin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Uşak, Van, Yozgat, Zonguldak, Aksaray, Bayburt, Karaman, Kırıkkale, Batman, Şırnak, Bartın, Ardahan, Iğdır, Karabük, Osmaniye, Düzce. (Kura çekilişi saat 10:00’da Kastamonu ili ile başlayarak il trafik koduna göre sıra ile çekilecek olup, en son Düzce ili için çekiliş yapılarak tamamlanacaktır.) ​

Sayfa Yükleniyor...