Kılıç: 'DTP davası seçimden sonra' demedim

Anayasa Mahkemesi Başkanı, DTP'ye açılan kapatma davasının sonuçlanmasıyla ilgili ''Ne kimseye müjde verdim ne kimsenin üzülmesine neden olabilecek bir cümle sarf ettim'' dedi.

Haberler 18.12.2008 - 20:53

Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç bugün Taraf Gazetesi'nde "Haşim Kılıç'tan DTP'ye müjde" manşetiyle verilen ve DTP kapatma davasının seçimden sonraya kalacağı şeklindeki habere tepki gösterdi.

Davayla ilgili sürecin sorulması üzerine yalnızca süreç ile ilgili bilgi verdiğini ifade eden Kılıç, bu konudaki dosyanın henüz tekemmül etmediğini, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan bekledikleri kararlar, yazışmalar ve CD'ler bulunduğunu anlattı.

Kılıç, ''Dava, seçimden önceye ya da sonraya kalır diye bir şey söylemedim, söylemem de mümkün değil. Ne kimseye müjde verdim ne kimsenin üzülmesine neden olabilecek bir cümle sarf ettim'' diye konuştu.

Bir başka soru üzerine, Kılıç, Anayasa Mahkemesi'nin Ahlatlıbel'de yapılan yeni binası ile ilgili çalışmaların sürdüğünü söyledi. Binanın tamamlandığını, tefrişat ile ilgili çalışmaların da bitirilmek üzere olduğunu ifade eden Kılıç, ocak ayı sonuna kadar yeni binaya taşınmış olacaklarını vurguladı.

Sayfa Yükleniyor...