Kılıç: Kılıçdaroğlu’nda ‘dar’ var

AK Parti Grup Başkanvekili Suat Kılıç, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na soyadıyla yüklendi. Kılıçdaroğlu'nun yüretemeyeceğini savunan Kılıç, “Soyadında darlık var” dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili Suat Kılıç, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yüretemeyeceğini savundu. Kılıç, “Soyadı Kılıçdar bir kere... Soyadında darlık var” dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili Suat Kılıç, partisince düzenlenen ''Türkiye Buluşmaları'' etkinliğinde yaptığı konuşmada CHP’nin yeni Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yüklendi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun giydiği ''Etro'' marka gömlek ile ilgili tartışmaları hatırlatan Kılıç, şunları kaydetti:

“ Kendilerinin memleketi olan Tunceli'de vakti zamanında CHP'nin yaşattığı dramlar ve kıyımlar var. Dersim İsyanı'nı bastırmak için insanlarımız yargılanmadan infaz edilmiş, CHP'nin Eski Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen de diyor ki, 'Ey hükümet terörle mücadelede Dersim'de CHP ne yaptı ise sen de onu yap'.

Bu söylendiğinde, Tunceli halkının, hukukunu arayamayan, bir gömleğin bile arkasında duramayan bir adam, bizim rakibimiz olamaz.

Göreceksiniz 3 aya kalmaz sıkıntılar başlayacak. Soyadı Kılıçdar bir kere... Soyadında darlık var. Yapamayacak, yürütemeyecek göreceksiniz.

Bizim rakibimiz CHP veya MHP değil, bizim rakibimiz biziz. Bunlar sıcakta güneşe çıkamazlar, çamurda yürüyemezler. Sıcakta erir, soğukta donarlar. Çıtkırıldımdır bunların yaptığı siyaset.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...