Kılıç’a yumurta

Eskişehir’deki Anadolu Üniversitesi’nde konuşma yapan Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç’ı protesto eden öğrenciler, yumurta fırlattı.

26.11.2010 - 11:11

Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, Anadolu Üniversitesi’nde “Anayasa Mahkemesi'ne Bireysel Başvuru Hakkı” adlı panelin açılışında bir konuşma yaptı.

Konuşma sırasında bir grup öğrenci, Haşim Kılıç'a tepki gösterdi.

"Yargı reformu, ileri demokrasi diyorsunuz ama bizim İTÜ'de 18 arkadaşımız hapis cezasına çarptırıldı. Bu mudur ileri demokrasi? Bizim iki hafta önce burada kolumuz, bacağımız kırıldı'' diye konuştu. Haşim Kılıç, öğrenci konuşurken sözlerini sürdürmek istedi ve ''Değerli arkadaşım, biraz sonra sempozyum başlayacak. Bu görüşlerinizi  orada dile getirirsiniz'' dedi.

Konuşmaya devam etmeye çalışan kız öğrenci, üniversitenin özel güvenlik görevlileri tarafından salondan çıkarıldı.

Bu sırada iki öğrenci ayağa kalktı ve kürsüdeki Kılıç'a birer çakmak ve yumurta attı. Öğrencilerin attığı çakmak ve yumurta Kılıç'a isabet etmedi. Korumalar da kürsüye çıkarak Kılıç'ı açtıkları şemsiye ile korumaya çalıştı.

Öğrenciler salondan çıkartılırken “İşte görün bunların demokrasisi bu, bizi yaka paça salondan attılar” dediler. Eylemci 3 öğrenci ise polis tarafından gözaltına alındı.

Konuşmasına devam eden Kılıç, ''Değerli genç kardeşlerim ifade özgürlüklerini kullandılar. Biraz kabaca da olsa. Ancak saygıyla karşılıyoruz. Bu düşüncelerini biraz sonra yapılacak sempozyumun ardından dile getirselerdi çok daha sevinirdik tabii'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...