NTV

Kılıçdaroğlu: 2. adayın çıkmasına izin vermem

NTV Haber

Türkiye

Ekmeleddin İhsanoğlu'nun Köşk adaylığına karşı çıkan CHP milletvekillerinin başka bir aday çıkarma ihtimalini değerlendiren CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "İkinci bir adayın belirlenmesi CHP'de olmaz. Ben buna izin vermem" diye konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Halk TV'de katıldığı programda Ekmeleddin İhsanoğlu'nun cumhurbaşkanlığına aday gösterilmesiyle ilgili soruları yanıtladı.

Ekmeleddin İhsanoğlu'nun birinci turda cumhurbaşkanı seçileceğine inandığını belirten Kılıçdaroğlu, "Halkın sağduyusuna inanıyorum" dedi.

İhsanoğlu'na yönelik laiklik ve Atatürk düşmanı eleştirilerine de cevap veren CHP lideri, "Ekmeleddin Bey'in Mustafa Kemal'e, laikliğe karşı olduğunu bilsem, böyle bir şeyi bırakın teklif etmeyi, yanından bile geçmezdim" ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu, Ekmeleddin İhsanoğlu’nun adaylığına karşı çıkan bazı CHP milletvekillerinin bir aday çıkaracağı yönündeki iddialara ilişkin "İkinci bir adayın belirlenmesi CHP'de olmaz. Ben buna izin vermem" dedi.

CHP'nin içinde karışıklık çıkarılmaya çalışıldığını belirten Kılıçdaroğlu, "CHP’nin içinde nasıl kaos yaratırız diye, devletin bazı organlarının talimatlandırıldığını biliyorum" dedi.