NTV

Kılıçdaroğlu, Ahmet Hakan'a yapılan saldırıyla ilgili konuştu

Anadolu Ajansı

Türkiye

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan'ın darbedilmesi ilişkin "Toplumdaki gerginliğin bu noktaya taşınması bizde ciddi endişeler yaratıyor. Medyaya yönelik saldırılar konusunda hükümetin çok dikkatli ve tutarlı adımlar atması bizim en büyük arzumuz" dedi.

İlişkili Haberler

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisince düzenlenen bazı etkinliklere katılmak üzere THY'nin tarifeli seferiyle İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan Fransa'nın Lyon kentine hareket etti.

Uçuş öncesinde basın mensuplarının gazeteci Ahmet Hakan'ın darbedilmesine ilişkin sorusu üzerine Kılıçdaroğlu, "Sabahleyin aradım. Son derece üzgünüm" diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, Hakan'ın önce ölümle tehdit edildiğini ardından da fiziki saldırıya muhatap olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

"Toplumdaki gerginliğin bu noktaya taşınması bizde ciddi endişeler yaratıyor. Medyaya yönelik saldırılar konusunda hükümetin çok dikkatli ve tutarlı adımlar atması bizim en büyük arzumuz. Bu olayın faillerinin bulunması için de umuyorum, güvenlik güçleri üstlerine düşen görevleri yerine getirmiş olurlar. Kendisine, Hürriyet ailesine 'geçmiş olsun' diyorum."

Kılıçdaroğlu, "Bazı köşe yazarları Ahmet Hakan'a tehditte bulunmuştu. Bununla alakası olabilir mi?" şeklindeki bir soru üzerine ise "Köşe yazarları arasındaki polemiklere bizim şu veya bu şekilde dahil olmamız doğru değil. Ama bugün bir gerçek var. Bu gerçek de nedir Gazetecinin açıkça saldırıya uğramış olması. Bizi üzen noktada budur" ifadelerini kullandı.

ETİKETLER