CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada ''Balyoz Davası'' ile ilgili bir ismi gündeme getirdi.

İlişkili Haberler


''Recep Bey'i arabadan kurtaran balyozdan söz etmediğini'' belirten Kılıçdaroğlu, soruşturma kapsamında bir belgenin ele geçirildiğinin söylendiğini, ''Güvenlik Harekat Planına Ek Lahika'' adlı belgede ''İstanbul çevresi şehirlerde birinci öncelikli sivil kişiler'' başlıklı bu belgedeki isimler arasında 224. sırada Kudret Bülbül'ün yer aldığını ifade etti.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

''Bu kişinin, darbe planını hazırlayan 1. Ordu Komutanlığı ile irtibatlı ve öncelikli şahıslar listesinde adı geçiyor. Birçok kişi tutuklandı, soruşturma açıldı, bu kişi hariç. Bu kişi şu anda Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığında müsteşar yardımcılığına vekalet ediyor. Başbakan'dan yanıt bekliyoruz.

Bu müsteşarlık, sıradan bir müsteşarlık değil. Darbe belgelerinde adı geçiyor bu kişinin. Herkesin sorgusu suali yapılıyor, kim bu kişi, neden orada duruyor, neden Başbakan'ın özel koruması altında? Onu bilmeye de bizim ihtiyacımız var.''