Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan ile yaptığı görüşmenin ayrıntılarını anlattı

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara’daki saldırının ardından Başbakan Ahmet Davutoğlu ile yaptıkları görüşmeye ilişkin konuştu. Kılıçdaroğlu, "Davutoğlu'nun aramızda kalsın dediği hiçbir konuyu dışarda paylaşmadım" dedi.

NTV Haber 17.10.2015 - 00:15

Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan ile yaptığı görüşmenin ayrıntılarını anlattı

Star Ana Haber de Nazlı Çelik’in sorularını yanıtlayan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara’daki saldırının ardından, Başbakan ile yaptığı görüşmenin ayrıntılarını anlattı.

Kılıçdaroğlu, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun "Söylediklerimi, benden izin almadan söylemesini kendisine yakıştıramadım" eleştirisine “İçeride konuşulanları dışarıda anlatsam Davutoğlu çok zor durumda kalır. Ama arzu ediyorsa ben tamanını anlatırım. Aramızda kalsın dediği hiçbir konuyu dışarıya taşımadım. Ama sayın Davutoğu içeride konuşulanları IŞİD bağlantılarını Kılıçdaroğlu anlatabilir derse ben anlatırım” şeklinde yanıt vererek şunları ifade etti:

“Ensar el Şeria diye bir örgüt yanlış hatırlamıyorsam... Ben o ismi  sayın Başbakan'a verdim. Yeni duyduğunu ifade etti. Sayın Başbakan’a bizde eylem yapacak, canlı  bomba eylemi yapacak isimlerin listesinin de  olduğunu  ifade ettim. Hükümet müdahale etmesin emniyeti engellemesin, emniyet bütün bunların hepsini 24 saatte çözer. Emniyete açık ve net engel konuyor.”

Sayfa Yükleniyor...