Kemal Kılıçdaroğlu: Sen meraklanma, ben o parayı bulurum

Başbakan Davutoğlu’nun, emekliye ikramiye vaadi için söylediği sözlere yanıt veren CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, kendisinin maliyeci olduğunu vurgularak, "Sen meraklanma. Ben parayı bulacağım, sen de seyredeceksin" dedi.

Haberler - Anadolu Ajansı 25.03.2015 - 17:35

Kemal Kılıçdaroğlu: Sen meraklanma, ben o parayı bulurum

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Denizli’nin Bekilli ilçesinde belediye ziyaretinin ardından Cumhuriyet Meydanı'nda halka hitap etti.

8 Haziran'daki seçimlerin ardından başbakanlık koltuğuna oturacağını, hayallerini gerçekleştireceğini belirten Kılıçdaroğlu, "Benim hayallerim, umudum nedir? Bu ülkede hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği bir 'dir benim hayalim. Bu ülkede emeklinin huzur içinde yaşadığı bir 'dir benim hayalim. Bu ülkede çiftçinin ektiği ürünün, alın terinin karşılığını aldığı bir Türkiye'dir benim hayalim. Bu ülkede işsizliğin olmadığı, herkesin işinin, aşının olduğu, herkesin onuruyla caddelerinde rahatça gezdiği bir Türkiye'dir. Benim hayalim annelerin sabahleyin çocuklarını okula güler yüzle gönderdiği, kadın-erkek eşitliğinin olduğu, adalet terazisinin dengeli olduğu bir Türkiye'dir. Benim hayalim Avrupa Birliğinin en güzel ülkesi olan Türkiye'dir. Bunları gerçekleştireceğim" diye konuştu.

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun 'emekliye 2 ikramiyenin nereden verileceğini' sorduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, kendisinin maliyeci olduğunu ve paranın nasıl toplandığını, nasıl harcandığını bildiğini söyleyerek, "Hiç meraklanma Davutoğlu. Benim için yandaş yok, benim için vatandaş var" diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, “Ben parayı bulacağım, sen de seyredeceksin. Eğer ders almak istiyorsan, gel ben sana maliye dersi vereceğim, vergi dersi vereceğim. Para nereden bulunur, vatandaşa nasıl verilir göreceksin” dedi.

Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin dünyanın en zengin ülkesi olduğunu, ama emeklinin geçim sıkıntısı yaşadığını, esnafın siftah yapmadığını, çiftçinin ürettiğinin karşılığını alamadığını savunarak, "Güneş var, suyumuz var, çalışkan insanımız var, gençlerimiz var, her şeyimiz var. Eksik olan ne? Düzgün siyaset, namuslu siyaset... 7 Haziran önemli bir tarihtir. 7 Haziran'da gönül birliği yapacağız, ülke birliği yapacağız, vatandaş birliği yapacağız. Beraber yola çıkacağız, Türkiye'yi aydınlığa kavuşturacağız, herkesin huzurlu olduğu bir Türkiye" ifadesini kullandı.

Etnik kimlik, inanç, yaşam tarzı üzerinden siyaset yapmayacakları sözünü verdiğini belirten Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

"Eğer insanı değerli biliyorsak, 'Allah'ın yarattığı en değerli varlık insandır' diyorsak, kimliğiyle, inancıyla, yaşam tarzıyla o insan benim başımın tacıdır. Ona her zaman saygı duyacağım, onun sorunları ile ilgilenmek benim görevimdir. Her evde huzur istiyorum, barış istiyorum, kavga olmasın istiyorum, her evde akşam tencere kaynasın istiyorum. Gençler işsiz, 6 milyon 200 bin işsizimiz var. Bunlar ne yapıyorlar Yabancılara iş verecekler, bizim vatandaşa değil. Sormayacak mısınız arkadaş sen neden yabancıları Türkiye'ye getirip iş veriyorsun da Bekili'deki, Denizli'deki bir gence iş vermiyorsun Ağrı'daki, Trabzon'daki, Edirne'deki gencimize neden iş vermiyorsun Biz ne yapacağız? Bizim için önce vatandaş... Kendi vatandaşımızın çocuklarına iş vereceğiz, o iş bulacak. Yabancı eğer buraya gelecekse benim önceliğim kendi vatandaşımdır, onun önceliği de yabancıdır. O nedenle söylüyorum. Biz CHP'yiz, biz sizin partiniziz, Biz dürüst insanların, namuslu insanların partisiyiz. Biz kul hakkı yemeyiz."

Konuşmasının ardından beraberindekilerle ilçe çıkışında huzurevi temel atma törenine katılan Kılıçdaroğlu, yapıma destekte bulunanlara plaket verdi, ardından Burdur'a gitti.

Sayfa Yükleniyor...