Kılıçdaroğlu: Bir adımımız daha kaldı

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, yurtdışında hesap iddialarına ilişkin konuştu, "Bir adımımız daha kaldı" dedi. Kılıçdaroğlu, ABD'de Rıza Sarraf'ın tanık olarak katıldığı davaya da değindi.

ntv.com.tr - NTV Haber 30.11.2017 - 18:51

kemal kılıçdaroğlu.jpg

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Eşitlik Adalet ve Kadın Zirvesi'ne katıldı. Ana muhalefet lideri zirvede, Salı günü açıkladığı Man Adası belgelerine ilişkin konuştu.

Kılıçdaroğlu, "Man Adası olayı şöyle önemli vatandaşına diyeceksin ki vergi ver ama Ankara'daki beylerin çocukları vergi ödememek için yurtdışına gidip şirket kuruyorsa burada ahlaki bir sorun vardır. Şimdi bir adımımız daha kaldı; o adımı da bugün yarın gerçekleştireceğiz" ifadelerini kullandı. 

Kemal Kılıçdaroğlu, para trafiği ile ilgili olduğu belirtilen belgeleri nereden aldığına ilişkin soruyu yanıtladı.

Kılıçdaroğlu, "Bunları veren bir insan tabi. Ama hemen ortalığa çıkmıyoruz bakıyoruz araştırıyoruz. FETÖ'cüler mi verdi? Yok efendim ilgisi yok bu ülkeyi seven binlerle insan var bürokrat var" dedi.

"ZARRAB RÜŞVET VERMİŞ HEPİMİZ BİLİYORUZ"

Kemal Kılıçdaroğlu ABD'de görülen Mehmet Atilla davasına ilişkin de konuştu

Kılıçdaroğlu, İran asıllı Türk işadamı Rıza Sarraf'ın tanık kürsüsünde söylediklerini şu sözlerle değerlendirdi:

Haysiyetli insanların Zarrab davasından sonra bulundukları makamlardan ayrılması lazım. Zarrab'ı devlet protokolüne oturttular. Bir de biliyorsunuz fesli deli kadir vardı, Atatürk düşmanı, o da devlet protokolündeydi.

Şimdi Zarrab düşman oldu niçin; itirafçı oldu. Adam rüşvet vermiş hepimiz biliyoruz rüşvet verdiğini, alanlar da belli koruyanlarda belli. Onun için dedim haysiyeti ve onuru olanların görevinden istifa etmesi lazım.

Sayfa Yükleniyor...