CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Afyonkarahisar'daki patlamanın ardından bir mesaj yayımladı.

İlişkili Haberler


Şehit askerlere rahmet, yaralı askerlere acil şifa dileyen Kılıçdaroğlu yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi:

“Biliyoruz ki en büyük acı evlat acısıdır. En büyük acı Mehmetçiklerimizin şehit olmasından duyduğumuz acıdır. Genelkurmay Başkanlığı’nın yaptığı açıklamaya göre, 25 Mehmetçik Afyonkarahisar’daki patlamada şehit oldu . Acıların en büyüğü olan bu acı yüreğimizi dağlıyor.

Bu büyük acıyla yüreklerimizi dağlayan şehit Mehmetçiklerimize rahmet, yaralı askerlerimize acil şifa, şehitlerimizin aileleriyle, Türk Silahlı Kuvvetlerimize ve Milletimize, Türkiye’ye başsağlığı diliyor, yaralı askerlerimizin ailelerine de geçmiş olsun dileklerimizi sunuyorum.”

OLAY YERİNE GİDİYORLAR
Afyonkarahisar’daki patlamada 25 askerimizin şehit olması nedeniyle CHP Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Haluk Koç’un Başbakan Erdoğan’a “Belgeli yanıt” vereceği bugünkü basın toplantısı da iptal edildi

Öte yandan Genel Başkan Kılıçdaroğlu, Genel Başkan Yardımcısı ve CHP Sözcüsü Prof.Dr.Haluk Koç ile CHP Genel Sekreteri Bihlun Tamaylıgil ve CHP Milletvekillerinden oluşan bir CHP heyetinin Afyonkarahisar’a giderek taziyede bulunacağını ve temaslar yapacağını belirtti.