Kılıçdaroğlu: Bunların içinde bir tane 'Kuzu' var

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, AK Parti İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu'yu eleştirerek "Bunların arasında bir de 'Kuzu' var. AYM'ye Twitter'ı yasaklamak için başvuruyor, başvurusunu da Twitter'dan duyuruyor. Zekaya bak, kafaya bak" dedi.

15.04.2014 - 14:04

Kılıçdaroğlu: Bunların içinde bir tane 'Kuzu' var

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu, Twitter'a erişimin engellenmesini isteyen TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı ve AK Parti Milletvekili Burhan Kuzu'ya sert sözler söyledi.

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından öne çıkanlar;

"Biz kendi paramızla billboard'lara ilan vermek istedik, Başbakanlık koltuğunda oturan zatın talimatıyla ilanlarımız yayınlanmadı, para verdik yayınlamadılar. Bir sivil toplum kuruluş beni ziyarete geldi dün, siyasette daha yumuşak bir dil kullanacaklarmış. Sayıstay raporu gelmiyor Meclis'e bunun için ses çıkarıyor musunuz? Hayır. Bu tür demokrasilerde, korkunun egemen olduğu demokrasilerde hiçbir yurttaşımın korkmasını istemem, sizin en büyük güvenceniz CHP'dir.

Daha düne kadar AYM'yi göğe çıkarıyorlardı, şimdi 2 karar verdi diye bir numaralı düşman. AYM niye var? Anayasaya uygun olmayan maddeler varsa iptal etmek için var. Bireysel başvuru hakkı getirildi, insanlar AİHM'e erken gitmesin diye. Nasılsa yargıçları biz tayin ettik mahkemeye, dosyaları atarlar oraya, beklerler yıllarca. Ama öyle olmadı, orada da vicdanlı insanlar var.

Neymiş Twitter vergi kaçakçısıymış. Sen vergi kaçakçısı görmek istiyorsan koluna 700 milyar liralık saati takan adama bakacaksın. Twitter'ı yasaklıyor ama kendisinin de Twitter hesabı var. Bunların arasında bir de 'Kuzu' var. AYM'ye Twitter'ı yasaklamak için başvuruyor, başvurusunu da Twitter'dan duyuruyor. Zekaya bak, kafaya bak"

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...