Kılıçdaroğlu: Canlı yayına gel

Seçilirse özel halk otobüslerinin zararlarını karşılayacaklarını söyleyen CHP'nin İstanbul adayı Kılıçdaroğlu, rakibi Topbaş'ı bir kez daha TV'de tartışmaya davet etti.

13.03.2009 - 15:15

Kılıçdaroğlu: Canlı yayına gel

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Kemal Kılıçdaroğlu, bugünkü seçim turunda İstanbul Özel Halk Otobüsleri Derneği üyeleriyle bir araya geldi.

Seçildiği takdirde İstanbul'da nereye gidilirse gidilsin ulaşımın 1 TL olacağını söyleyen Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

"Özel halk otobüsü çalıştıran arkadaşların ciddi masrafları olduğunu biliyoruz. Eğer bu fiyat yani 1 TL masraflarını karşılamıyorsa aradaki farkı Büyükşehir Belediyesi olarak biz kapatacağız. Nasıl İETT'nin zararlarını İstanbul Büyükşehir Belediyesi karşılıyorsa bir kamu görevlisi olan özel halk otobüslerinin zararlarını da kamu otoritesi karşılayacaktır."

Toplantının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, Kadir Topbaş'ın kendisiyle ilgili "Onların hayalleri yetmez bizim projelerimize" dediğini ifade etmesi üzerine, şunları söyledi:

"Sayın Topbaş bir kitap hazırlamış, bu kitapta 5 yılda neler yaptığını anlatıyor. 21. yüzyıl Türkiye'sinde utanç verici bir tablo var o kitapta. Yoksul insanlara ekmek veriliyor ve bu insanlar teşhir ediliyor. Bunu da proje diye bize sunuyor. Ayrıca Topbaş, kendilerinin projelerini çaldığımızı söylüyor, kendilerine bizim kitapçığımızı gönderiyorum, bakalım hangisi çalıntıymış bana da anlatsın. Cesareti varsa benimle canlı yayına çıksın her şeyi açıkça konuşalım ama bugüne kadar bu isteğimize olumlu bir yanıt alamadık."

Kılıçdaroğlu, Topbaş'ın kendisi için "O'nda belediye başkanlığı yapacak potansiyel göremiyorum" dediğini dile getirmesi üzerine, Tanrının her ikisine de aynı beyni verdiğini belirterek "Kendisine güvenseydi canlı yayına çıkardı" diye konuştu.

Bu arada, Kılıçdaroğlu'na soru sormak isteyen Vakit gazetesi muhabiri partililer tarafından engellendi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...