Kılıçdaroğlu: Cemil Çiçek'in çiçeğini koparın

CHP Genel Başkanı, Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek'in seçimlerden önce kendilerine verdiği sözleri tutmadığını söyleyen bir vatandaşa seslendi.

Haberler 16.08.2010 - 19:52

Kılıçdaroğlu: Cemil Çiçek'in çiçeğini koparın

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, 'Referanduma Hayır' gezileri kapsamındaki durağı Aksaray'dı.

Ortaköy ilçesinde vatandaşlara hitap eden ve iktidara gelmek için destek isteyen, "...Size söz, bu anayasaya 'hayır' çıksın, bizi iktidar yapın, önce dokunulmazlıkları kaldıracağım'' diyen Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

''Benim şurada, burada ağım yok, paşam yok, beyim yok. Bir tek güvencem var. İktidar olduğumuzda da göreceksiniz amacımız halka hizmet olacak.''

Kemal Kılıçdaroğlu, eski başbakanlardan Bülent Ecevit'in ''Ne ezen, ne ezilen, insanca, hakça düzen'' sözlerini hazırlatarak, kendilerinin de bunun peşinde olduğunu belirtti.

"ÇİÇEĞİNİ KOPARIN"
Daha sonra Ortaköy'ün Camili kasabasına gelen ve kahvehanede vatandaşlarla sohbet eden Kılıçdaroğlu, ardından Aksaray'ın Ağaçören ilçesine gitti.

Burada referanduma 'hayır' oyu verilmesini isteyen Kılıçdaroğlu, bir vatandaşın ''Seçimden önce Cemil Çiçek, Ağaçören'e gelerek vaatlerde bulundu ama ilçemizden adliye sarayı, hastane, askerlik şubesi ve köy hizmetleri gitti'' demesi üzerine şunları söyledi:

''Siz de o zaman oylarınızla Cemil Çiçek'in çiçeğini kopararak yakanıza takın. Size hizmet etmeyenlere oyunuzu vermeyin. Referandumda hayır, seçimlerde bize evet deyin. Sorunlar nasıl çözülüyor o zaman görürsünüz. 'nin lideri yok. Türkiye'nin lidere ihtiyacı var. O lideri de siz yaratacaksınız.''

"ŞANTAJ YAPIYORLAR"
Kılıçdaroğlu, daha sonra, Aksaray'ın Sarıyahşi, Ankara'nın Evren ve Şereflikoçhisar ilçelerini gezerek vatandaşlardan referandumda 'hayır' oyu kullanmalarını istedi.

Kılıçdaroğlu, Şereflikoçhisar'da da, ''...Pırlantaya, yakuta, elmasa vergi yok, mazota var, asgari ücretliye var. Bu adaletsizliği düzenleyeceğiz, hakça düzeni getireceğiz. Geçtiğimiz günlerde Cemil Çiçek ile Ali Babacan buraya gelmiş 'buğday ekerseniz buğday, arpa ekerseniz arpa bulursunuz' demişler. Bir anlamda bunlar şantaj yapıyor. İktidarımız döneminde oy verene, vermeyene hizmeti eşit götüreceğiz'' şeklinde konuştu.

Sayfa Yükleniyor...