Kılıçdaroğlu: CHP devrimcilerin partisidir

Yeni parti yönetimiyle ikinci toplantısını gerçekleştiren CHP lideri Kılıçdaroğlu açıklama yaptı. Yeni CHP sözüne açıklık getiren Kılıçdaroğlu, "CHP devrimcilerin partisidir" dedi.

04.11.2010 - 13:42

Önder Sav'a parti yönetiminde yer vermeyen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, genel merkez konferans salonunda kendisine destek vermek üzere gelen partililere yönelik bir teşekkür konuşması yaptı.

Partililerin ''Halkçı Kemal'' sloganları eşliğinde salona giren Kılıçdaroğlu, basın mensuplarının yoğun ilgisi nedeniyle uzun süre konuşmasına başlayamadı.

Kılıçdaroğlu şunları söyledi: "CHP devrimcilerin partisidir. CHP'nin ekseni, yolu bellidir. Laik, demokratik, sosyal hukuk devleti ve çağdaş uygarlıktır. CHP'nin yeri halkın bağrıdır. Halkla beraber yürüyeceğiz. İşçi, esnaf, köylü, zanaatkar, toplumun her kesimidir. Bize düşen bir görev var. Toplumun her alanında, her yerde çalışacağız. Her yerde CHP'yi anlatacağız.

Adalet ve kalkınma Partisi'nin bir kabus gibi indiği Türkiye'de CHP'nin aydınlığını anlatacağız. Biz yeni CHP derken, CHP'nin yeni yönetimidir. Bu yönetim halktan yana yönetimdir. Bu özgürlüğü getiren bir yönetimdir. Hiç kimse bizi özgürlüğün dışındaki bir alana taşımayacaktır. Hukukun dışındaki bir alana taşımayacaktır. Haklı olduğumuz için buradayız.

Yarın Ecevit'le ilgili bir toplantı yapacağız. Onu halkçı bir lideri, halkçı Ecevit'i halkıyla beraber onu gönüllerinde taşıyan yurttaşlarla beraber kutlayacağız."

Kılıçdaroğlu'nun konuşması sık sık sloganlarla bölündü.

Açıklama sonrası gazetecilere konuşan Kılıçdaroğlu, "Sayın Sav'ın başvurusu ile ilgili açıklamayı sözcümüz yapacak" dedi. Önder Sav, yeni tüzüğün iptali için Yargıtay'a başvurmuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...