Kılıçdaroğlu: Çiçek Demirel gibi olsun

Meclis Başkanı Cemil Çiçek’in tarafsız olmasını isteyen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Süleyman Demirel gibi olsun” dedi.

18.08.2011 - 08:54

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na ve MHP lideri Devlet Bahçeli’ye iade-i ziyarette bulundu. Çiçek, liderlerle başta anayasa olmak üzere gündemdeki konuları da görüştü.

Kılıçdaroğlu, Çiçek’in ziyaretiyle ilgili Milliyet gazetesinden Fikret Bila’ya değerlendirmelerde bulundu.

Kemal Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

“Sayın Çiçek en deneyimli siyaset adamlarından biridir. Devletin en üst iki makamından biri olan TBMM Başkanlığı gibi çok önemli bir göreve seçildi. Sayın Çiçek, daha önceki sohbetlerimizde TBMM Başkanlığı’ndan sonra bir ikbal beklentisinin söz konusu olmadığını da belirtmişti. Benim Sayın Çiçek’ten beklentim Cumhurbaşkanlığı gibi tarafsız olması gereken bu görevde, hükümete ve muhalefet partilerine eşit mesafede durabilmesidir. Cumhurbaşkanlığı sırasındaki Süleyman Demirel gibi olmasıdır. Sayın Demirel, başbakan olarak çok eleştirilmiştir. Ama cumhurbaşkanı olduktan sonra bu görevin gerektirdiği tarafsızlık içinde davranmış ve etkin olmuştur. Cesaretle davranmıştır. Ülke sorunlarına parti farkı gözetmeksizin yukarıdan bakmış ve çözümler üretmiştir. Sayın Cemil Çiçek de TBMM Başkanı olarak Demirel gibi olmalıdır. Benim beklentim budur. İktidar partisinin mensubu gibi değil tarafsız TBMM Başkanı olduğunu hissettirmeli ve inisiyatif almalıdır.”

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...