Kılıçdaroğlu: Dava siyasi, karar şaşırtmadı

CHP lideri Kılıçdaroğlu, 'Balyoz' soruşturmasında 102 kişinin tutuklanması kararıyla ilgili ''Görülen dava siyasidir. Dolayısıyla alınan karar bizi şaşırtmadı'' dedi.

Haberler - Anadolu Ajansı 23.07.2010 - 22:16

Kılıçdaroğlu: Dava siyasi, karar şaşırtmadı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Malatya'ya yaptığı yurt gezisi kapsamında Yeşilyurt ilçesine bağlı Yakınca beldesinde bir kayısı bahçesinde çalışan işçilerle akşam yemeği yedi.

İşçilerin yevmiyelerinin düşüklüğünden ve sosyal güvencelerinin olmamasından şikayet etmeleri üzerine Kılıçdaroğlu, daha müreffeh bir için yola çıktıklarını, toplumdaki gelecek kaygısını yok etmek istediklerini söyledi.

Kılıçdaroğlu, ''Oy verin, bu ülkede temiz bir siyaset olsun, emeğin, alın terinin değeri olsun'' dedi. Bu arada bir işçi, 6 çocuğundan birinin sınır bölgesinde asker olduğunu ve oğluyla irtibat kuramadığını anlattı.

Kılıçdaroğlu, burada bir gazetecinin ''Balyoz Planı'' davasında 102 tutuklama kararı çıktığını hatırlatarak, değerlendirmesini sorması üzerine, ''Görülen dava siyasidir. Dolayısıyla alınan karar bizi şaşırtmadı'' dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu, Yeşilyurt ilçesinde de bir kahvehanede vatandaşlarla sohbet etti. Türkiye'de yeni bir sayfa açıldığını söyleyen Kılıçdaroğlu, CHP'den koparak başka partilere oy verenlere, artık yuvaya dönmeye çağırdı.

Sayfa Yükleniyor...