Kılıçdaroğlu: Davete icabet etmek lazım

Kürt sorununu görüşmek için randevu talebini reddeden MHP’ye çağrıyı yineleyen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "Davete icabet etmek lazım. Ülkede terör sorunu var" dedi.

Haberler 12.06.2012 - 15:04

Kılıçdaroğlu: Davete icabet etmek lazım

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda konuşma yaptı.

Kılıçdaroğlu, Kürt sorununu çözümü için yaptığı görüşme talebini reddeden MHP’ye çağrısını yineledi.

“Ülkede terör var, konuşalım” diyen Kemal Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

“Gelin konuşalım. Ne zamandan beri konuşmak suç oldu. Davete icabet etmek lazım. Ülkede terör var, sorun var. Biz konuşmayacağız da kim konuşacak? ‘Benim projem var' demedik. Oturacağız, herkes dağarcığındakini çıkarsın. Meşru zeminde bir araya gelmezsek bu ’nin hayrına olmaz. 'Meclis’te konuşalım' diyoruz. Milli iradenin tecelli ettiği yerde konuşmazsak nerede konuşacağız? Dışarıdan gazel okumak doğru değildir arkadaşlar.

Bu adımları atarken kırıcı bir üslubumuz yok. Sadece bir araya gelelim dedik, gelmiyorlarsa karar halkındır, yetki halkındır. Biz üzerimize düşeni yaptık. Biz ülkemizi terör belasından kurtarmak için her şeyi yapmaya kararlıyız.”

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a üslup uyarısında da bulanan Kılıçdaroğlu, “Sayın Başbakan’a bir çağrımız var; lütfen kırıcı bir üslup kullanmayın. Kimseye 'morg kapısında bekleyenler' demeyin. Hergün bir şehit haberi geliyor. Bunun altında kalırsınız. Bu umudu yeşertmek lazım. Bu umudu öldürmemek lazım” dedi.

Sayfa Yükleniyor...