Kılıçdaroğlu: E-muhtıra için ne yaptınız?

35. madenin AK Parti için bir samimiyet testi olduğunu söyleyen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan’a “E-muhtıra veren komutan için ne yaptınız?” diye sordu.

Haberler 23.07.2010 - 16:46

Kılıçdaroğlu: E-muhtıra için ne yaptınız?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Darbelere yasal dayanak sağlayan Türk Silahlı Kuvvetleri İç Hizmet Kanunu'nun 35'inci maddesi kaldırılması" çağrısında bulunmuştu.

Meclis Başkanı Mehmet Ali Şahin’den Kemal Kılıçdaroğlu’na destek gelmişti. Ancak AK Parti, 35. Madde'nin kaldırılması önerisini “gayrı samimi” diye nitelendirmişti.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, gazetecilerin konuyla ilgili sorularını yanıtladı.

Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: “35. madde AKP’nin samimiyet testidir. Darbelere karşı mı değil mi? Darbelerin arkasına saklanarak siyaset yapılmaz. Bugün Sayın Başbakan da konuşmuş, ‘Biz 12 Eylül öncesi ve sonrası mağdur olduk’ diye.

Sayın Başbakan sormak isterim; e-muhtırayı veren komutan hakkında siz ne yaptınız? Altına kurşun geçirmez zırhlı araç aldınız. Bu mudur darbeler mücadeleniz? Eğer bunun yanıtını vermezlerse kendileri darbelerin arkasına saklanmış bir siyasi lider olarak adlandırılacak.”

Sayfa Yükleniyor...