Kılıçdaroğlu: Eksen kayması söz konusu değil

CHP lideri Kılıçdaroğlu, katıldığı televizyon programında partisinin 34. Olağan Kurultayını değerlendirdi. Kılıçdaroğlu, CHP'nin BDP'lileştiği eleştirilerine ilişkin "CHP'nin ideolojik ekseninden kayması diye bir şey söz konusu değil" dedi.

20.07.2012 - 01:00

Kılıçdaroğlu: Eksen kayması söz konusu değil

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin 'ideolojik ekseninden çıkığ BDP'lileştiği' eleştirileriyle ilgili "Böyle bir şey söz konusu değil" dedi.

Kılıçdaroğlu, katıldığı bir televizyon programında kurultay ve parti meclisi seçimlerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

SHP'de üst düzey görev yapan Murat Karayalçın, Ercan Karakaş ve Fikri Sağlar gibi isimlerin CHP Parti Meclisi'ne seçilmesi CHP'nin BDP'lileştiği eleştirilerine neden olmuştu.

Bu eleştirilere yanıt veren Kılıçdaroğlu, "CHP'nin ideolojik ekseninden kayması diye bir şey söz konusu değil. Biz ideolojimizden de kendi eksenimizden de memnunuz. Biz antiemperyalist bir duruş sergiliyoruz'' diye konuştu.

'CHP DE DEĞİŞECEK'
''Yeni CHP'' kavramı hakkındaki tartışmalarla ilgili bir soru üzerine ise Kılıçdaroğlu, ülkelerin, insanların, düşüncelerin değiştiğini ifade ederek, ''CHP neden değişmesin? O da değişecek'' ifadelerini kullandı.

'SAĞLAR VE CİHANER SORUN OLMAZ'
Kılıçdaroğlu, Fikri Sağlar ve İlhan Cihaner'in anahtar listeyi delerek parti meclisine seçilmesine de değindi. Bu konuda herhangi bir sorun yaşanmayacağını kaydeden Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

"Demokrasiye inanıyorsanız bu arkadaşlar da seçime girmişlerdir, kazanmışlardır, saygı duymanız gerekir. Hiçbir sorun yok. Benim hazırladığım 98 kişilik listede olmamalarının nedeni il başkanları, ilçe başkanları, milletvekilleriyle görüştük, orada ortaya çıkan tabloyu, havuzu ben bir anlamda oluşturdum. O iki isim de olabilir, olmayabilirdi de.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...