Kılıçdaroğlu: Güneşin zaptı yakın

Ankara'da konuşan CHP lideri, hükümet ve Başbakan'a yüklendi, il ve ilçe başkanlarına 'gelen kimseyi geri çevirmeyin' dedi.

Kılıçdaroğlu: Güneşin zaptı yakın

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Çankaya Belediyesince Çukurambar'da yaptırılan Teoman Öztürk Parkı'nın açılışında halka seslendi.

Konuşmasına, ''Evet, karanlığın sonunda güneş doğacak. Bundan emin olmanızı istiyorum'' sözleriyle başlayan Kılıçdaroğlu, "Artık CHP'ye akın akın insan geliyor, kayıtlarını yapmak istiyorlar. Buradan bütün il ve ilçe başkanlarıma sesleniyorum. CHP'ye kaydolmak için gelen bütün yurttaşlara kapılarınızı sonuna kadar açın. Çünkü Recep Bey'in korkusu biraz daha katmerleşecek.

Recep Bey unutmasın. Bir ozanımızın dediği gibi 'Akın var akın güneşe akın. Güneşi zaptedeceğiz, güneşin zaptı yakın" dedi. Kılıçdaroğlu şöyle konuştu:

"CHP olarak Türkiye'yi içinde bulunduğu çıkmazdan alacağız halkla birlikte. Aydınlığa kavuşturacağız halkla birlikte yürüyeceğiz halkla birlikte. En büyük sizsiniz, sizden büyük yok. Hep beraber çalışacağız, aynı yürekle çalışacağız. Aynı amaca hizmet edeceğiz. Bu ülkede yoksulluğu da işsizliği de tarihe gömeceğiz.

Tabii hesap vermek derken, belediye başkanımızın dediği gibi 'saydam, ilkeli hesap verilebilir bir yönetim'. Umuyorum bizim bu söylemlerimizi Ankara Anakent Belediye Başkanı da duymuştur.

CHP iktidarında herkes hesap verecek, biz de hesap vereceğiz. Sendikalar da hesap verecek. Odalar, Borsalar da hesap verecek. Çünkü saydamlaşma sürecini toplumda başlatmak zorundayız. Hepimiz topluma hesap vereceğiz ve toplumdan güç alacağız ve o güçle yola çıkacağız. Güneşi zaptedeceğiz iktidara geleceğiz hep beraber.''

Öta yandan açılışa, CHP Genel Sekreteri Önder Sav, Grup Başkanvekili Hakkı Suha Okay ve bazı CHP'li milletvekilleri de katıldı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...