Kemal Kılıçdaroğlu: Davutoğlu saray için, ben halk için çalışırım

CHP iktidarında siyasetçinin değil, halkın zenginleşeceğini ifade eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Davutoğlu, saray için çalışır. Kılıçdaroğlu, halk için çalışır” dedi. Kılıçdaroğlu, terörü sadece kendi partisinin bitireceğini de ifade etti.

Anadolu Ajansı 17.10.2015 - 15:59

Kemal Kılıçdaroğlu: Davutoğlu saray için, ben halk için çalışırım

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçim çalışmaları için uçakla geldiği Adana'da karayoluyla Ceyhan ilçesine geçti.

Kemal Kılıçdaroğlu, “13 yıldır ülkeyi tek başlarına yönetiyorlar. Ülkeyi hangi hale getirdiklerini gördünüz" dedi.

Kılıçdaroğlu, ülkede huzur olması, işsizlik, taşeron işçilik, terör olmaması ve anaların ağlamaması için bir tek yolun sandığa giderek CHP'ye oy vermek olduğunu vurguladı.

Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

“7 Haziran seçimlerinden sonra Başbakan Ahmet Davutoğlu hükümeti kuramadı. İradesini saraya ipotek etmiş birisi zaten hükümet kuramaz. İradesini başka bir iradeye ipotek etmiş bir kişi ülkeyi de yönetemez. Normalde anayasaya, teamüllere göre yetkinin bize verilmesi gerekiyordu ama vermediler. Sanıyorlardı ki biz ağlayacağız, sızlayacağız. Ben yetkiyi saraydan değil, ben yetkiyi halktan isterim.

Sana mazotu 7 Haziran’da diyordum ki 1,5 liradan vereceğim. Ama bunların iktidarında doları tut tutabilirsen. Yükseldi. Şimdi sözüm söz 1 lira 80 kuruştan vereceğim" vaadinde bulundu.

Ben söz veriyorum. İşsizliği de bitireceğiz inşallah. Üreten Türkiye, herkesin ürettiği, kazandığı bir Türkiye olacak. Gençlere yasak getiriyorlar. Meydanlarda yasak, internette yasak, düşünceyi açıklarken yasak, çünkü onlar gençleri olağan şüpheli olarak görüyorlar. Gençlere sözüm var. Olağan şüpheli değil, bu ülkenin umudu olarak sizi görüyorum."

AK Parti'nin ülkeyi hangi hale getirdiği belli. MHP, her şeye hayır diyor. HDP denklemin dışında. Geriye bir parti kalıyor o da CHP. O da halkın partisi. Şunu rahatlıkla söyleyebilirsiniz. Terörü bitirecek parti CHP'dir. Birliği bütünlüğü sağlayacak parti CHP'dir. Size sorabilirler. 'Neden terörü bitirecek olan parti CHP'dir' diye. Çünkü milletin bütünlüğünden, vatanın bölünmezliğinden en büyük güvenceyi verecek olan parti CHP'dir. Çünkü CHP, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucu partisidir.

Onlar köşeyi döndüler. Halk yoksullaştı. CHP iktidarında hiçbir siyasetçi köşeyi dönmeyecek. Halk zenginleşecek. Her yerde söyleyebilirsiniz. Davutoğlu, saray için çalışır. Kılıçdaroğlu, halk için çalışır. Halk için çalışacağız.”      

Mitingin ardından, Ceyhanspor forması hediye edilen Kılıçdaroğlu, güvercin uçurdu.

KAHVEHANEYE GİTTİ

Temasları sırasında kahvehanelere uğrayarak vatandaşlarla sohbet eden Kemal Kılıçdaroğlu, Kozan ve İmamoğlu ilçelerinde de konuşma yaptı. 

"TERÖRÜ ANCAK BİZ BİTİRİRİZ"

Kılıçdaroğlu, yaptığı konuşmalarda şu ifadeleri kullandı: 

Memlekette istikrar mı bıraktınız siz. Dolar aldı başını gidiyor. Gencecik çocuklarımız işsiz. Her gün şehit haberleri geliyor. Terörden bıktık. Siyasi kavgalardan bıktık. Huzur istiyoruz biz huzur. Bu memleket huzuru getireceğiz.

Eğer diyorsanız ki 'memleketin hali çok iyi', mesele yok. Diyorsanız ki 'Olabilir, her gün şehitler gelsin', mesele yok. 'Her yerde bir bomba patlasın, insanlarımız ölsün' diyorsanız mesele yok. Ama diyorsanız ki 'Hayır bunlar meseledir. Bu ülkede huzur olsun, terör bitsin, açlık sona ersin, fakirlik bitsin, herkes huzur içinde yaşasın, toplanan her kuruş verginin hesabı bu millete verilsin' diyorsanız adresimiz belli, yerimiz belli, CHP. 

Şu soruyu kendinize sorun, 'Bu terör belası durdu, durdu da neden 7 Haziran'dan sonra azdı'. Eskiden bir PKK belası vardı, şimdi bir de DAEŞ belası çıktı. Yazık günah değil mi bu memlekete. Gencecik çocuklarımıza yazık değil mi. Size sözüm söz. O terörü ancak biz bitiririz. O huzuru biz getiririz.”

Sayfa Yükleniyor...