Kılıçdaroğlu havale etti, onlar çizdi

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun boy polemiği sonrasında Bülent Arınç’ı havale ettiği Leman ve Penguen dergileri bu haftaki sayılarında konuyu kapaklarına taşıdı.

04.08.2010 - 15:31

Kılıçdaroğlu havale etti, onlar çizdi

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, katıldığı bir televizyon programında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 27 Nisan 2007'deki Genelkurmay bildirisinin AK Parti'yi güçlendirmek için yazıldığı iddiasına yanıt vermişti.

Arınç, ''Bunu dinlerken Sayın Kılıçdaroğlu açısından üzülüyorum. Yani dağ fare doğurdu gibi bir hale dönüşüyor. Sosyal demokrat parti olarak Türkiye için ne düşündüğünü bilmeliyim, bugünün sorunlarına karşı ne getirdiğini bilmeliyim, halkla bütünleşmenin nasıl olacağını bilmeliyim ama her çıktığı yerde aynı Genç Parti'nin sloganları gibi slogan üretiyor. İçi boş. Sadece 'hesap soracağız' diyor, 'bu adam mı' diyor, 'kıvırtıyor' diyor. Ya, şu kadar boyuyla bir şeyler söylüyor.'' diye konuşmuştu.

CHP lider Kılıçdaroğlu da, Arınç'ın sözlerine ilişkin olarak, ''Sayın Arınç'ı Leman ve Penguen dergilerine havale ediyorum. Onu en iyi onlar anlar '' dedi.

Leman ve Penguen dergileri de bu hafta çıkan sayılarında Kılıçdaroğlu'nun çağrısına uyarak konuyu kapağına taşıdı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...