Kılıçdaroğlu: HDP'lilerin oyuna talibiz

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanlığı seçimine ilişkin HDP ve BDP’ye çağrı yaparak, ''Çözüm sürecinin inşaası karşılıklı güvene dayanmalı. Ancak ortada iki tarafın birbirine güvenmediği bir tablo var. Karşılıklı güveni tazeleyecek, sorunu kararlılıkla çözecek tek parti ise CHP. Bu nedenle onların da oyuna talibiz” dedi.

NTV Haber 08.06.2014 - 12:14

Kılıçdaroğlu: HDP'lilerin oyuna talibiz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, miting için gittiği Almanya'da cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde HDP'lilere çağrıda bulundu.

"HDP tabanından destek bekliyorum" diyen CHP Lideri, "Çözüm süreci ve demokrasi için sosyal demokrat bir partinin sesine kulak verin'' ifadesini kullandı.

Almanya'da Hürriyet gazetesinin sorularının yanıtlayan Kılıçdaroğlu, ''Adayımız gerçekten de demokrasiyi, hukukun üstünlüğünü, özgürlüğü, örgütlü toplumu savunan biri olacak. Farklılıkları zenginleşme gören biri olmalıdır. O çerçevede HDP'nin tabanını oluşturan Kürt vatandaşlarımızın, diğer tüm vatandaşlarımızın CHP'nin göstereceği ya da destekleyeceği adaya destek olmalarını bekleriz'' dedi.

Kılıçdaroğlu, çözüm sürecinin temel unsurunun "karşılıklı güven" olduğuna da şu sözlerle vurgu yaptı: "Çözüm sürecinin inşaası karşılıklı güvene dayanmalı. Ancak ortada iki tarafın birbirine güvenmediği bir tablo var. Sorunu kararlılıkla çözecek tek parti CHP. Bu nedenle onların da oyuna talibiz. BDP-HDP tabanı sosyal demokrat bir partinin sesine kulak vermeli."

TÜBİTAK'IN SES KAYDI RAPORU
CHP Lideri'nin gündeminde, Başbakan'a ait olduğu iddia edilen ses kayıtlatlarına montaj diyen TÜBİTAK raporu da vardı.

Kılıçdaroğlu, ''Hiçbir inandırılıcığı yok o raporun. Uluslararası saygın bir kuruma göndersinler" dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...