Kılıçdaroğlu: İktidar niye kaset izler?

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, hükümetin kasetle beslendiğini belirterek, “Allah aşkına bir siyasi iktidar niye kaset seyreder? Ayıp değil mi ya, koca koca adamsınız” dedi.

Anadolu Ajansı 10.05.2011 - 15:23

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitingde halka seslendi.

Kemal Kılıçdaroğlu, eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile birlikte sahneye çıkarak Burdurluları selamladı.

Kılıçdaroğlu, yaptığı konuşmada özetle şunları söyledi:

“Vatandaş zenginleşiyor mu? Kim zenginleşti? Recep Tayyip Erdoğan ve yandaşları zenginleşti. Köşeyi döndü onlar. Vatandaş perişan oldu, onlar köşeyi döndü. Ne diyorlar? 'İstikrar devam etsin.' Ne istikrarı? Recep'in istikrarıdır o, halkın istikrarı değil.' Korkma, yürekli ol, adam gibi adam ol. Madem eleştiriyorsun televizyonda gel karşıma.

Savcıya dilekçe vermişler kendilerini savunuyorlar. 'Şifre de yok' diyorlar. Yalana bakın. Hem diyorsun 'var', resmi diyorsun 'yok.' 1 milyon 700 bin çocuğun ahı, günahı onların boynuna. Onlardan hesap sormak da benim boynumun borcu, bunu unutmayın.

Kendi çocuğunu 21 gün askere gönderirken 'bu memleketi kim savunacak' diye aklına gelmiyor da bu memleketin vatandaşı, vatandaşın oğlu askere giderken mi memleket savunması senin aklına geliyor? Ama siz unutmayın. Bu memleketi savunmak Recep Bey'e düşmeyecek. Bu memleketi biz ulusal bağımsızlık savaşını nasıl verdiysek, Kuvayi Milliye ruhuna nasıl sahipsek dişimizle tırnağımızla savunuruz, o hiç merak etmesin.

Eğer 49 hapishane yerine 49 fabrika yapsaydınız bu ülkenin insanı orada çalışsaydı, alınteri dökseydi daha iyi olmaz mıydı? Çıksın söylesin. '49 hapishane yapmadık', çıksın söylesin '2002'de 60 bin hapis vardı, 120 bine çıkmadı' desin. Bir de diyorlar ki 'istikrar sürsün.' O istikrarı al başına çal.

Artık onlar kasetle besleniyorlar. Allah aşkına bir siyasi iktidar niye kaset seyreder? Bunların derdi ne Allah aşkına, niye bu işlerle uğraşırlar? Ayıp değil mi ya, koca koca adamsınız. Çıktınız ortaya, 'ben bu ülkeyi yöneteceğim' diyorsunuz. Memleketi yönetmek için yasa dışı bulgulardan yola çıkmak ayıp değil mi Allah aşkına? İzmir Büyükşehir Belediyesine 13 ay kamera koymuşlar. Bir ay yetmemiş, iki ay yetmemiş, üç ay yetmemiş, bir yıl yetmemiş, 13 ay. 13 ay değil, 13 yıl kurmazsan namertsin.

(Bir pankartı göstererek) Manşette diyor ki, 'atma Recep din kardeşiyiz.' Dün miting yapmış, beyefendi, 'kişi başına milli gelir 20 bin doları buldu' demiş. 20 bin dolar kişi başına geliri olan var mı aranızda? Yandaşlarda var. 20 bin dolar ne demek? 'Aradık hep ceplerini her taraftan para çıktı' diyor bizim türkümüz.”

‘TELEFONDA SÖYLE, RECEP BEY DUYAR’
Bu arada, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun konuşması sırasında bir genç kürsüye yaklaşarak İngilizce, Almanca, Rusça bildiğini, buna rağmen iş bulamadığını söyledi.

Bunun üzerine Kılıçdaroğlu, ''Recep duymaz bunları. Recep'in duyması için telefonla konuş, Recep Bey duyar'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...