Kılıçdaroğlu ile protokol krizi

Bugün intihar eden Havran Kaymakamı Balcı, Seyid Onbaşı'yı anma törenlerinde yaşanan protokol kriziyle gündeme gelmişti.

01.06.2011 - 16:32

Kılıçdaroğlu ile protokol krizi

Türkiye, evinde silahla vurulmuş halde bulunan Balıkesir'in Havran Kaymakamı Orhan Balcı'yı yaklaşık üç ay önce CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun yaşadığı protokol krizinde tanıdı.

Kılıçdaroğlu, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma törenleri için Balıkesir’in Havran ilçesine bağlı Kocaseyit köyüne gitmişti.
Çanakkale kahramanı Seyid Onbaşı'nın kabri başında yapılan anma töreninde konuşma sırası CHP Lideri'ne en son gelmişti.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Kılıçdaroğlu'na en son söz verilmesini "Bunlar nasıl kaymakam, nasıl vali? Ana muhalefet parti liderinin olduğu yerde kaymakam birinci sırada olur mu? Niye oluyor? Çünkü bu kaymakamlar, valiler hükümetin kaymakamları, hükümetin valileri" sözleriyle eleştirmişti.

Havran Kaymakamı Orhan Balcı ise kendisini "Protokol sıralaması doğrudur. Sayın Gürsel Tekin’le polemiğe girmek istemiyorum. Törenlerde genellikle protokolde en üst düzeyde olan kişiler son olarak konuşur. Bu genellikle böyle olur. Sayın Kılıçdaroğlu’da bir partinin Genel Başkanı olduğu için bizim de üstümüzde olduğu için son sırada konuşturduk. Burada yanlışlık yoktur doğru bir protokol uygulamasıdır" sözleriyle savunmuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...