Kılıçdaroğlu, Karamollaoğlu ile görüştü

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Saadet Partisi Lideri Karamollaoğlu ile görüştü. Karamollaoğlu, "Ortak aday var mı?" sorusuna "Bu hafta sonuna doğru ortaya çıkar" diye yanıt verdi.

NTV Haber 23.04.2018 - 10:14 | Son Güncelleme : 23.04.2018 - 12:09

Kılıçdaroğlu, Karamollaoğlu ile görüştü

Muhalefetin erken seçim için ittifak çalışmaları sürüyor.

CHP dün Meclis'te grup kurarak seçimlere katılabilmesi için 15 milletvekili İYİ Parti'ye geçmişti.

Bugün muhalefet kanadında yeni bir görüşme gerçekleşti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Saadet Partisi Lideri Temel Karamollaoğlu ile CHP Genel Merkezi'nde bir araya geldi.

Görüşmede Genel Başkan Yardımcıları Bülent Tezcan, Haluk Koç, Lale Karabıyık, TBMM CHP Grup Başkanvekili Engin Altay ve İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu da hazır bulundu. 

KARAMOLLAOĞLU: BU HAFTA İÇİNDE NETİCELENİR

Yaklaşık 1 saat süren görüşme sonrası açıklama yapan Karamollaoğlu, "Genel Başkan ve arkadaşlarıyla güzel bir görüşme yaptık. Bu görüşmelerimiz hafta içi bir takım neticelerin çıkmasına, doğmasına vesile olacak. Bu sıkışık dönemde biz baskın seçim dedik, bazıları bunu hem baskın diyorsunuz hem seçime hazırız diyorsunuz ne manaya geliyor diyor. İfade ettiği mana iki ayağımızı bir papuca soktular. Ceketinizi bile alıp evden çıkmaya kalktığınız zaman bunu 2-3 dakika içinde yapmak, bir de 15-20 dakikanın içinde rahat rahat çıkmak var. Bu fırsatı vermeden bir panik havasında iktidar seçime gitme kararı aldı. Kurumları da zorluyorlar" dedi. 

KILIÇDAROĞLU: VERİMLİ TOPLANTI OLDU

Kılıçdaroğlu da açıklamasında şunları kaydetti: "Verimli bir toplantı gerçekleştirdik. Hepimiz heyecanlıyız. İnşallah 25 Haziran'a gülen bir Türkiye ile uyanacağız. İYİ Parti'ye verdiğimiz destek... Biz demokrasiyi savunuyoruz. Biz yüzde 10 seçim barajına karşı çıktığımızı ifade ettik. Önümüzdeki seçimler bireysel seçimler değildir, sorun Türkiye sorunudur. Saadet Partisi'nin demokrasiye olan bağlılığı bizim açımızdan da son derece değerli."

Karamollaoğlu, gazetecilerin "Ortak aday var mı "sorusuna "Bu hafta sonuna doğru ortaya çıkar" diye yanıt verdi.

Sayfa Yükleniyor...