Kılıçdaroğlu karikatüristlerle bir araya geldi

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Latif Demirci, Ercan Akyol, Tuncay Akgün ve Mert Ali Başarır'ın da aralarında bulunduğu 40'a yakın karikatüristle bir araya geldi.

Anadolu Ajansı 08.05.2011 - 00:59

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, davetlisi olan karikatüristleri ağırladığı ve basına kapalı gerçekleşen toplantıdan kısa süre görüntü alınmasına izin verildi.

Bu sırada karikatürist Mert Ali Başarır, ''Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, halka 'Ben sizin hizmetkarınızım' diyor. Bunu nasıl açıklarsınız, hizmet halka, kar Başbakan'a şeklinde mi?'' sorusu üzerine Kılıçdaroğlu, ''Valla benim hizmetinden endişem var. Olsa olsa eli sopalı bir hizmetkardır. Kim konuşursa kafasına vuruyor'' dedi.

Kılıçdaroğlu, Başarır'ın, ''Başbakan Erdoğan'ın açıkladığı proje çılgın mı, çalgın mı?'' sorusu üzerine, ''O projeye aklım yatmadığı için bir şey söyleyemiyorum'' diye konuştu.

Başarır'ın, ''Sizce her iktidar bir gün muhalefeti tadacak mı?'' sorusuna Kılıçdaroğlu, yemeğini yerken mikrofon kullanmadan yanıt verdi. Yanıtın duyulmaması üzerine Başarır, ''Çatala değil, mikrofona konuşursanız'' diye espri yaptı.

Kılıçdaroğlu, soruyu ''Başbakan'ı sinirlendireceksiniz yine'' diyerek yanıtladı.

Kemal Kılıçdaroğlu, yine Mert Ali Başarır'ın, ''Zonguldak mitinginde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a ne söylemek istediniz?'' sorusunu şöyle yanıtladı:

''Beni tanıyanlar, aklımın ucundan birisinin annesine küfretmek gibi bir şey geçmeyeceğini bilirler. Yani tanıyan, tanımayan, dost, düşman bunu herkes çok iyi bilir. Orada söylediğimi yine söyleyeyim. 'Anarsan' dedim, 'ayağını denk al' diyecektik. Ama biliyorsunuz miting meydanlarında belli bir konuya vurgu yaparken bazen sözcükler tekrarlanır. Ben onu söyledim, sonra ya öbürü tehdit unsuru oluşturuyor diye söylemedim. Çünkü 'ayağını denk al' demek biraz tehdit etmek demektir, şık olmayabilirdi. Bunu yaparken de yıldırım hızıyla geçiyor, konuşuyorsunuz. Bunu bizim malum medya alıp Başbakan'ın annesine küfür ettiğim şeklinde yorumladılar. Bunu nasıl yaptıklarını da gerçekten anlamadım. Haberi yapan bir gazetenin muhabiri bana sonra bir mail attı. 'Kemal Bey, yazdığım haberde böyle bir şey kesinlikle yok, herhangi bir küfür olgusu da söz konusu değil. Ama kusura bakmayın bu gazetenin mutfağında böyle hazırlanmış, benim hiçbir günahım yok' diye. Arzu eden arkadaşa o maili de verebilirim. Şunu yapmamak gerekiyor, bunların eline koz verebilecek bir söylem yarım bile olsa vermemek lazım. Çünkü bunu istedikleri gibi yorumlayabiliyorlar. Hele ben kalkıp da birisine 'Al ananı da git' deseydim kim bilir herhalde Türkiye'de kıyametler kopmuştu. Ama Başbakan söyleyince hiçbir şey olmuyor.''

''12 Haziran'dan sonra Ankara'da mı buluşacağız yoksa Silivri'de mi?'' sorusuna Kılıçdaroğlu, ''Ankara'da'' yanıtını verdi.

Yemeğe Latif Demirci, Ercan Akyol, Tuncay Akgün ve Mert Ali Başarır'ın da aralarında bulunduğu 40'a yakın karikatürist katıldı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...